Son Dakika

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeleri bir arada okuyabilirsiniz. Gün boyu telaşe arasında gözden kaçırmamanız gereken haberleri sizin için derledik. Hepsi bir arada...
Günün öne çıkan ilk 10 haberi

1- Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 9 Temmuz'da açıklanacak
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 9 Temmuz Pazartesi günü açıklanacağını bildirdi. 

2- YSK kesin seçim sonuçlarını açıkladı
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin kesin seçim sonuçlarını açıkladı. 

3- Karşıydılar, şimdi örnek alıyorlar
ABD, Türkiye'nin Afrin Harekâtı'na karşı çıkıyordu. Ortaya konan başarılı operasyon sonrası terörden temizlenen bölge, Birleşmiş Milletler'e örnek teşkil etti. Washington Post, "Dera'da Türkiye gibi yapın" dedi. 

4- Teber geliştirildi, savaş baltaları çıkarıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kendi göbeğimizi biz keseriz" açıklamasından sonra Türkiye, yerli savunma ve milli taarruz silah üretimlerinde adeta çığır açtı. Bir yenilik daha duyuruldu. 

5- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mustafa Destici'yi kabul etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ankara milletvekili seçilen Mustafa Destici'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. 

6- CHP'nin kalesi 'değişim' istiyor
CHP'de 24 Haziran hezimeti sonrası sular durulmuyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, seçimlerden sonra CHP'de acil bir değişimin zorunlu hale geldiğini söyledi. 

7- İP'te Millet İttifakı'na 'gerek yok' dedi
İP Sözcüsü Çıray, 24 Haziran yenilgisi sonrası yapılan ilk toplantıda Millet İttifakı'na gerek kalmadığını açıkladı. 

8- Karamollaoğlu: Millet ittifakı ömrünü tamamladı
Erken yerel seçim söylentilerini olumlu olarak karşılayan SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinde kurdukları 'yıkım ittifakı'na ilişkin, "İttifak, genel seçimlerle ilgili bir konuydu. İttifak ömrünü o noktada tamamladı." dedi. 

9- Almanya'dan ABD'ye 'ticaret savaşı' tehdidi!
ABD Başkanı Donald Trump'ın Avrupa ülkelerine yönelik 'ek gümrük vergisi' tehdidine karşı Almanya Başbakanı Angela Merkel'den 'ticaret savaşı' uyarısı geldi. 

10- Keşfedilmeyi bekleyen güzellik: Zahran Vadisi
Eskişehir'de Frigler tarafından yıllarca kullanılan ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Zahran Vadisi, keşfedilmeyi bekliyor. 

Haber Merkezi 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.