Son Dakika

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeleri bir arada okuyabilirsiniz. Gün boyu telaşe arasında gözden kaçırmamanız gereken haberleri sizin için derledik. Hepsi tek tuş uzaklığında...
Günün öne çıkan ilk 10 haberi

1- Cumhur İttifakı'nı Meclis'te de devam ettireceğiz
Cumhur İttifakı'nın ülkemiz ve milletimize hayırlı hizmetlere vesile olması inancıyla devam ettirileceğini ifade eden Erdoğan, "Milletvekili dağılımı ve ülkemizin içinden geçtiği durum sebebiyle Cumhur İttifakı'nı Mecliste devam ettireceğiz." dedi. 

2- Çavuşoğlu: Münbiç'ten sonra diğer bölgelere geçilecek
Bakan Çavuşoğlu, ABD ile net mutabakatta Münbiç'ten sonra diğer bölgelere geçişin de olduğunu belirtti. 

3- AB'nin Türkiye'ye vize şartına Rumlar bile inanmadı!
Avrupa Birliği, Türkiye vatandaşlarının Avrupa'da vizesiz seyahat etmesini Ankara'nın Kıbrıs Cumhuriyeti'ni tanıması koşuluna bağladı. Bu şartın yerine geleceğine Rumlar bile inanmadı... 

4- Değişim seslerinin yankılandığı CHP'de kritik sayı 634
24 Haziran yenilgisinin ardından sabrı kalmayan CHP'liler kurultay için harekete geçti. Söz konusu kurultayın gerçekleşmesi ve koltuk sevdalısı Kılıçdaroğlu'nun artık gitmesi için 634 delegenin imzası yeterli oluyor. 

5- Muharrem İnce'nin kendinden haberi yok!
24 Haziran seçimleri öncesinde düzenlediği mitinglerde HDP'lilerin desteğini alan Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP'nin terör örgütleriyle birlikteliği eleştirisini hazmedemedi. 

6- HDP'den CHP'ye 'ittifak' çağrısı
HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, yerel seçimler için CHP'ye "İttifak yapalım" dedi. Bilgen, "Bizimle yan yana görünmekten korkmayın" diyerek CHP'lileri yumuşatmak istedi. 

7- Karar: Sırtını hücredeki duvarlara daya!
HDP eski Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, terör propagandası yapmak, terör iş birliği ve terör destekçiliğinden cezaevinde kalmaya devam edecek. Mahkeme, 6-7 Ekim Olayları'na dair açıklama istedi, cevap veremedi. "Tutukluluk halinin devamına" denildi. 

8- FETÖ'nün sözde yazarlarına ceza yağdı
Kapatılan Zaman Gazetesi davasında sözde yazarlar Ali Bulaç ve Şahin Alpay, 8 yıl 9'ar ay, Mümtazer Türköne ve Mustafa Ünal'a 10 yıl 6'şar ay hapis cezası verildi. 

9- Tarihin en büyük savaşı başladı
ABD Yönetimi, Çin'den ithal edilen ürünlere yüksek gümrük vergisi uygulamaya resmen başladı. Çin Ticaret Bakanlığı açıklamasında, "Tarihin en büyük ticaret savaşı başlatıldı" ifadesi yer aldı. Dışişleri ise "Misilleme tarifesi yürürlükte" dedi. 

10- Venezuela'yı işgal edebilir miyiz?
ABD Başkanı Donald Trump'ın aptalca siyasi kararlarına bir yenisini daha eklemek üzere olduğu ortaya çıktı. Trump'ın 2017'de Venezuela'yı işgal için plan yaptığı, danışmanlarınca durdurulduğu öne sürüldü. 

Haber Merkezi 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.