Son Dakika

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeleri bir arada okuyabilirsiniz. Gün boyu telaşe arasında gözden kaçırmamanız gereken haberleri sizler için derledik. Hepsi bir "tık" ötede...
Günün öne çıkan ilk 10 haberi

1- Başkan Erdoğan yemin etti
Yeni Türkiye'nin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de yemin etti. Yeni dönemin kapılarını açan yemin töreninde Erdoğan, Genel Kurul'da bir anlamda parlamenter sistemin sonunu, başkanlık sisteminin de başlangıcını ilan etti. 

2- Çorlu'da ölenlerin isimleri açıklandı
Edirne - Tekirdağ arasında yaşanan tren kazasında vefat edenlerin kimliği belli oldu. Uzunköprü Belediyesi'nden alınan bilgiye göre; ölenler Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul nüfuslarına kayıtlı... 

3- Makinistlerin ifadesi ortaya çıktı
Tekirdağ'daki tren kazasına dair makinistler Halil Altınkaya ile Suat Şahin'in savcılıkta ifadeleri alındı. Zemindeki boşluk yüzünden trenin raydan çıktığını belirten makinistler, "Raylarda ve traverslerde olağanüstülük yoktu" dedi. 

4- Giresun'dan "acı haber"
Bölücü terör örgütü PKK'nın teröristleri ile girilen sıcak çatışmada, bir kahraman askerimiz şehadete yürüdü. Vatanı müdafaa için canını ortaya koyan Mehmetçik'in silah arkadaşları ise Hakkari'de iki teröristi etkisizleştirdi.

5- Son bir haftada 40 terörist öldürüldü
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, son bir haftada 40 teröristin öldürüldüğü bildirildi. 

6- "Diktatörlük" sözü yasaklandı
CHP Genel Başkanı Kemâl Kılıçdaroğlu, parti içinde herkesin medya önünde konuşmasını yasakladı. Kılıçdaroğlu, kamuoyuna çıkacak olanların mutlaka grup başkan vekillerinden izin alması gerektiğini açıkladı. 

7- Terörün tahrip ettiği camiler çocuk sesleriyle şenlendi
Hakkari'de terör saldırılarında tahrip olan ve yapılan tadilatın ardından ibadete açılan camilerde Kur'an öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor. 

8- Yeni KHK ile bakanlıkların teşkilat yasaları lağvedildi
Anayasa değişikliklerine uyum sağlanması amacıyla bazı Kanun ve KHK'lerde değişiklik yapılmasını içeren 703 sayılı KHK, Resmi Gazete'de yayımlandı. 

9- İsrail "kaos" kararı aldı
Eşkıya devlet İsrail'in ablukası altında olan Gazze'de Hamas'a yönelik seferberlik başlatıldı. Başbakan Binyamin Netanyahu, Gazze'ye ticari malların giriş kapısı Kerem Şalom'u kapattıklarını açıkladı. 

10- Kurban Bayramı boyunca ulaşım yüzde 50 indirimli olacak
İstanbul'da, Kurban Bayramı dolayısıyla, 20 ile 24 Ağustos tarihleri arasında toplu ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli olmasına karar verildi. 

Haber Merkezi 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.