Son Dakika

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeleri bir arada okuyabilirsiniz. Gün boyu telaşe arasında gözden kaçırmamanız gereken haberleri sizler için derledik. Hepsi bir "tık" ötede...
Günün öne çıkan ilk 10 haberi

1- Kandil boşaltılıyor! PKK, Sincar'a kaçıyor
TSK'nın başarılı operasyonları ile bölücü terör örgütü PKK, Kandil Kampı'nı boşaltıyor. Sincar'a kaçış planı yapan teröristler, altyapı çalışması için ABD'nin komutanlarıyla görüşüyor. Sincar yapılanmasının başına terörist Sözdar Avesta getirildi. 

2- Kabine toplantısı bitti, dağlara çıktı
Türkiye, terör ile büyük bir mücadele veriyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni dönemin ilk kabine toplantısı biter bitmez, yeniden dağlara koştu; vatan savunmasındaki askerler ile bir araya geldi. 

3- "24 Haziran'da Türkiye, Türk milleti kazanmıştır"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi... 

4- Gardaş da Kedicikler'e neşter vurdu
Adnan Oktar Suç Örgütü'nün Azerbaycan'daki yapılanması da dağıtıldı. Azeri gardaşlar, İbrahim Tuncer ve Didem Ürer üzerinden örgütlenen Bakü'deki oluşumu dağıttı. 

5- Eylem hazırlığındaki teröristler yakalandı
Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına üye olduğu iddiasıyla 9 kişi yakalanarak gözaltına alındı... 

6- Yeni Havalimanı'nda ilk tarifeli uçuş
THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Yeni Havalimanı için tarifeli uçuş destinasyonu ve programlarını açıkladı. Ekşi, THY olarak Yeni Havalimanı için "ilk uçuşu yurt içinde Ankara'ya yurt dışında ise Azerbaycan ve KKTC'ye yapacaklarını" duyurdu. 

7- Tel Aviv - Riyad arasında kirli iş birliği
Rusya'da ortaya atılan iddiaya göre; Tel Aviv, Suudi Arabistan'a "nükleer silah" yapımı için bilgi paylaşıyor. Eğer iddia doğru ise korkunç senaryo şöyle; Selefi / Vehhabi örgütleri finanse eden Suudiler'in nükleer silahları teröristlere geçebilir. 

8- Bakoyanni "Hata yapıyoruz" dedi
Yunanistan eski Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, ülkelerine sığınan teröristler ile yakalanarak tutuklanan teröristlerin Türkiye'ye iade edilmemesini eleştirdi. Bakoyanni, "Türkiye ile pazarlık yapmamalıyız; çünkü haklılar" dedi. 

9- İTÜ'de yapay damar geliştirildi
Doktor Öğretim Üyesi İpek Yalçın Eniş, kalp ve damar hastalıkları için kullanılması hedeflenen katmanlı biyobozunur yapay damar geliştirdi... 

10- Tuz Gölü'nün 'kırmızı beyaz' güzelliği
Kışın buz mavisi, yazın beyaz rengiyle dikkati çeken Tuz Gölü, bugünlerde bir alg türü olan "Dunaliella salina"lar nedeniyle adeta kırmızı beyaz şölen sunuyor... 

Haber Merkezi 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.