Son Dakika

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeleri bir arada okuyabilirsiniz. Gün boyu telaşe arasında gözden kaçırmamanız gereken haberleri sizler için derledik. Hepsi bir "tık" ötede...
Günün öne çıkan ilk 10 haberi

1- Hollanda ile "normalleşme"
Türkiye ile Hollanda, ilişkileri karşılıklı olarak "normalleştirme" kararı aldı. 2017'de Aile Bakanı'nın 'sınır dışı' edilmesiyle kopan ilişkiler yeniden tamir ediliyor. 

2- "OHÂL sonrası" düzenleme kabul edildi
2016'dan 2018'e kadar süren Olağanüstü Hâl'in kaldırılması ve terör ile mücadele operasyonlarını kapsayan bazı kanunlar ve kanun hükmündeki kararnameleri de içeren teklif, Meclis'te kabûl edildi. 

3- PKK'nın 'sorumlu kadrosu' dağıldı
Güvenlik güçlerince terör örgütü PKK'ya yönelik 1 Eylül 2016-19 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenen operasyonlarda, İçişleri Bakanlığının "Aranan Teröristler Listesi"nde yer alanların da aralarında bulunduğu yaklaşık 170 sözde sorumlu öldürüldü. 

4- Fitch'ten Türkiye'ye 'ekonomik baskı'
Türkiye'deki gidişat ile adeta hesaplaşma içine giren Fitch Ratings, 24 Haziran Seçimleri öncesi tehdit etti, sonra kredi notunu düşürdü. Siyasal kararları ile öne çıkan kuruluş, bu defa Türkiye'deki yatırımcıları baskıyla hedef aldı. 

5- "Liyakat çözülürse 21. yüzyıl bizim olur"
Yazar Alev Alatlı, liyakat sorununun 250 yıllık bir mesele olduğunu söyledi ve "Bunu çözersek, 21. yüzyıl Türkler'in olur" diye ekledi. Alatlı, liyakat sorununun 'yeni sistem' ile daha hızlı çözülmesinin mümkün olabileceğini de ifade etti. 

6- Nezarethanede "bir başına"
Çocuğa cinsel istismar, kadına cinsel şiddet, casusluk gibi 31 suçtan yargılanan Adnan Oktar'ın nezarethanedeki fotoğrafı medyaya sızdırıldı. Lüks yaşamından çok uzakta bir görüntü ile Oktar'ın tükenmişliği gün yüzüne çıktı. 

7- Milli Eğitim'de 'yeni dönem'
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara Basın Temsilcileri toplantısında yeni dönemin öncelikli başlıklarını açıkladı. 

8- "Asla izin vermeyeceğiz"
Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekâtı'nın yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Erdoğan mesajında, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya hitaben, "Kıbrıs halkının çözümsüzlük mağduru olmasına asla izin vermeyeceğiz" dedi. 

9- Akar'dan 'bedelli askerlik' açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, on binlerce vatandaşı yakından ilgilendiren bedelli askerlik konusunda açıklamalarda bulundu. 

10- Annesi için pilotluktan vazgeçti
Pilot olma hayalleri kurarken rahatsızlanan babasına bakabilmek için okulunu, felç geçiren annesi için de işini bırakmak zorunda kalan Erdem Candar, annesini hayata bağlayabilmek için mücadele ediyor... 

Haber Merkezi 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.