Son Dakika

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeleri bir arada okuyabilirsiniz. Gün boyu telaşe arasında gözden kaçırmamanız gereken haberleri sizler için derledik. Hepsi bir "tık" ötede...
Günün öne çıkan ilk 10 haberi

1- "Münbiç'te istediğimiz olmadı"
Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "YPG'nın bölgeden çıkarılmasını" öngören ABD ile imzalanmış Münbiç Anlaşması'nda henüz istenilen seviyenin yakalanamadığını söyledi. Erdoğan, sadece el Bab, Afrin ve Cerablus'ta terörist unsurların temizlendiğini söyledi. 

2- Almanya, Türkiye için diz çöktü
Almanya Hükümeti, infiale yol açan 'Mesut Özil olayı' sonrası Türkiye ile ilişkileri düzeltmek istiyor. Sözcü yardımcısı Ulrike Demmer, iyi ilişkilerden yana olduklarını belirterek, "Türkiye bizim için çok sıkı ve önemli bir partnerdir" dedi. 

3- Bedelli askerlikte değişiklik!
Bedelli askerlikte 1 Ocak 1994 doğumu olanlarında yasa kapsamında alındığı bildirildi. 

4- CIA, Brunson'u kaçırabilir mi?
Terör desteği deşifre edilerek tutuklanan papaz Andrew Brunson'un cezası, ev hapsine çevrildi. Ancak Brunson'un avukatları, 'elektronik kelepçe' istemiyor. İtirazlar ise CIA'nın 'rahip Brunson'u kaçırma hazırlığı' yaptığı iddiaları doğurdu. 

5- Kılıçdaroğlu'ndan "imza" açıklaması
CHP'de 24 Haziran seçimleri sonrası başlayan kurultay krizi devam ediyor. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, değişim isteyen muhaliflerin yeterli sayıda imza topladığı iddiasına ilişkin, "İmzalar toplandıysa getirsinler. Genel merkez yerinde duruyor” dedi. 

6- İP'de olağanüstü kurultay tarihi belli oldu
İP'den yapılan açıklamaya göre 2. Olağanüstü Kurultay, 12 Ağustos'ta yapılacak. 

7- 6 bina daha çöktü çökecek
Arda Turan'ın otel inşaatı ve aşırı yağışların da etkisiyle zemini boşalarak çöken binanın etrafındaki yapılar da tehdit altında bulunuyor. Çöken binanın çevresindeki 6 apartman da yıkılarak dağılma riskiyle karşı karşıya duruyor. 

8- Pakistan'da "kanlı" seçimler
Ülkede beş yıl süreyle yasama ve yürütmenin başına geçecek adaylar, silahların gölgesinde sonuçları bekliyor. Bugün iki ayrı noktada terör saldırısı gerçekleşti. Ölü ve yaralılar var. Tam 96 kişi saldırılardan birinci derece etkilendi. 

9- Sular altında kalan 6 köyde 20 kişi öldü
Laos'un güneydoğusunda bir barajın çökmesi sonucu sular altında kalan 6 köyde en az 20 kişi öldü. 100'den fazla kişi ise kayıp... 

10- Doğalgaz ithalatında düşüş
EPDK'nın raporu doğrultusunda Türkiye'nin Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre doğlagaz ithalatının yüzde 19,29 azalma gösterdiği kaydedildi. Bu oran rakamsal olarak 3 milyar 8 milyon metreküpe tekabül ediyor. 

Haber Merkezi 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.