Son Dakika

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeleri bir arada okuyabilirsiniz. Gün boyu telaşe arasında gözden kaçırmamanız gereken haberleri sizler için derledik. Hepsi bir "tık" ötede...
Günün öne çıkan ilk 10 haberi

1- Ekonomide yeni model açıklanıyor!

OVP çalışmalarının devam ettiğini belirten Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 büyümesinin %3-4 aralığında olacağını ifade etti. Öte yandan Bakan Albayrak'ın yeni ekonomi modelini yarın açıklayacağı bildirildi.

2- Sevr ‘Antlaşma’sı değil Sevr ‘Belge’si

Okul kitapları başta olmak üzere çeşitli kaynaklarda Sevr’in “antlaşma” olarak yazması üzerine harekete geçen Türk Tarih Kurumu, söz konusu ibarenin “belge” olarak düzenlenmesi için girişimlerde bulunacak.

3- Afrin'de bulvarlara Recep Tayyip Erdoğan ve Zeytin Dalı isimleri verildi

Suriye'de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) terörden arındırdığı Afrin ilçesinde bazı bulvarlara Recep Tayyip Erdoğan ve Zeytin Dalı gibi isimler verildi.

4- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan Ordu açıklaması

Ordu’daki selde 66 konu, 246 iş yeri ve 60 araçta hasar tespit edildiği bilgisini paylaşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Su baskınından zarar gören ailelerimizin hiçbiri mağdur edilmeyecek. Ne tür zarar varsa hepsini devletimiz kısa sürede çözüme kavuşturacak” dedi.

5- Kurbanlık fiyatları belli oldu

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, Kurban Bayramı sürecinde hayvan fiyatlarının büyükbaşta 5 bin ile 20 bin lira, küçükbaşta ise 750 lira ile 3 bin 500 lira arasında, canlı ağırlık kilogram fiyatının da büyükbaşta 17-25 lira, küçükbaşta 15-28 lira olacağının tahmin edildiğini söyledi.

6- Latin Amerika'da Filistin'i tanımayan ülke kalmadı

Kolombiya, Filistin'i özgür, bağımsız, egemen bir devlet olarak resmen tanıma kararı aldı.

7- Selden etkilenen çiftçilerin kredi borcu ertelenecek

Tarım Bakanı Pakdemirli, Ordu'da meydana gelen selden dolayı zarar gören çiftçilerin kredi borçlarının erteleneceğini bildirdi.

8- Kurultay kararı sonrasında toplu istifa

24 Haziran hezimeti sonrasında CHP’de tansiyon tavan yaptı. Değişim isteyen muhalifler parti içindeki çatlağı genişletiyor, yönetim ise yeniliğe karşı durmakta ısrarcı.

9- ''Kod Adı 2023'' projesinin kampı başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığının 81 ilde başlattığı ve robotik kodlama eğitiminin verildiği ''Kod Adı 2023'' projesi kapsamında, Aksaray'da kamp düzenlendi.

10- Niğde'de "Millet Kıraathanesi" hizmete açıldı

Aşağı Kayabaşı Mahallesi Kızıl Elma Parkı içindeki Naim Süleymanoğlu Gençlik Kompleksi kütüphane, spor kompleksi, 15 bilgisayarın bulunduğu bilgi evi ve diğer alanlarıyla "Millet Kıraathanesi" olarak düzenlendi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.