Reklamı Kapat

PTT eleman alımı yapacak mı 2021? PTT 55 bin kişilik personel alımı ne zaman olacak?

Posta ve Telgraf Teşkilatı bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar yeni alımların ne zaman yapılacağını merak ediyorlar. PTT 55 bin personel alımı ne zaman? PTT personel alım şartları nedir? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. En son 2018'de toplu alım yapan PTT'nin geçtiğimiz yıl içerisinde personel alımı yapması bekleniyordu. Peki, PTT eleman alımı yapacak mı 2021? PTT 55 bin kişilik personel alımı ne zaman olacak? İşte detaylar…

PTT eleman alımı yapacak mı 2021? PTT 55 bin kişilik personel alımı ne zaman olacak? Soruları sıkça araştırılmaya başlandı. Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) bünyesinde görev almak isteyen binlerce vatandaş yeni alımların yapılmasını heyecanla bekliyorlar. PTT 55 bin personel alımı ne zaman? PTT personel alım şartları nedir? gibi soruların yanıtları merak ediliyor. Peki, PTT eleman alımı yapacak mı 2021? PTT 55 bin kişilik personel alımı ne zaman olacak? PTT personel alımlarına dair merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz…

PTT ELEMAN ALIMI YAPACAK MI 2021?

PTT, kendi ve iştiraklerinin resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyurular ile personel alımı gerçekleştirmekte ve süreci yürütmektedir. Ancak PTT'nin resmi internet sitesi incelendiğinde personel alımı duyuruları arasında 55 bin personel alımı sürecine dair herhangi bir bilgi ya da duyuru bulunmuyor.

PTT 55 BİN KİŞİLİK PERSONEL ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

PTT tarafından yeni alım ilanı henüz yayınlanmadı. PTT bünyesine yapılacak yeni alımlar için duyuru gelir gelmez haberimizin içerisinde yer alacaktır.

PTT PERSONEL ALIM ŞARTLARI NEDİR?

PTT'nin daha önceki personel alımı ilanlarında aradığı şartlar şu şekilde:

 1. 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.
 2. On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.
 3. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
 4. 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 5. Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,
 6. Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
 7. Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
 8. Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
 9. Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak.
 10. Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.
 11. Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.
 12. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.
 13. Yapılacak "yazılı ve/veya sözlü sınavda" başarılı olmak.

ÖZEL ŞARTLAR

 • Adaylar; Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına başvuru tarihi itibari ile MERNİS adresinin bulunduğu İl'e başvuru yapabileceklerdir. Birden fazla İl'e yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. PTT Uzman Yardımcısı pozisyonları için ikamet (mernis) şartı aranmayacaktır.
 • Yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde başlanılacaktır.
 • Yazılı sınav sonucunda müşteri ilişkilerinin ön planda olduğu Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına atanmaya hak kazanan adaylara uygun Psikometrik İnceleme yaptırılacak ve sonucuna göre atamaları yapılabilecektir. Ancak belirtilen testi yaptırmayan adayların atamaları yapılmayacaktır.
 • Şirketimizde görev yapan personelden personel alımı genel ve özel şartları taşıyanlar görev yaptığı unvan dışında diğer unvanlar için başvuru yapabilecektir. Aynı unvana başvuru yapanlar yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda başarılı olsa dahi başvurusu geçersiz sayılacaktır.

21 Ağu 2021 - 10:39 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Diriliş Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Diriliş Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Diriliş Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Diriliş Postası değil haberi geçen ajanstır.
Anket Vitor Pereira Fenerbahçe’de başarılı olur mu?