• USD 32,79
  • EUR 35,16
  • ALTIN 2.459,44
  • BİST100 10.471
  • BTC 66.275

Ekvador Haberleri

Ekvador haberleri ve güncel Ekvador gelişmeleri, Ekvador ile ilgili tüm video, Ekvador fotoğrafları ve Ekvador haberleri Haber - Son Dakika Haberleri - Haberler - Diriliş Postası sitemizde


Dünya

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Dünya

Ekvador ordusundan yapılan açıklamada, Amazon Ormanları'nda düşen helikopterde bulunan 5 asker ile 3 sivilin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Dünya

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da, son 2 günde iki belediye başkanı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Dünya

Enerjisinin büyük kısmını hidroelektrik santrallerinden sağlayan Ekvador'da şiddetli kuraklık ve El Nino hava olayları sebebiyle, enerji için "acil durum" ilan...

Dünya

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Meksika'nın Kito Büyükelçiliğine yaptığı baskın nedeniyle bu ülkenin Birleşmiş Milletler'den (BM) atılmasını istedi.

Dünya

Meksika, Kito'daki büyükelçiliğini basan Ekvador'u Uluslararası Adalet Divanına (UAD) şikayet ederek, bu ülkenin Birleşmiş Milletlerdeki (BM) faaliyetlerinin durdurulmasını istedi.

Dünya

Nikaragua, polisin Meksika Büyükelçiliğine yaptığı baskının ardından Ekvador ile tüm diplomatik ilişkileri kestiğini bildirdi.

Dünya

Meksika hükümeti, Ekvador polisinin baskını sonrası başkent Kito'daki büyükelçiliğinin faaliyetlerini süresiz askıya aldığını duyurdu.

Dünya

Meksika, Meksika'nın Ekvador Büyükelçiliğine baskın düzenleyerek eski Ekvador Devlet Başkanı Yardımcısı Jorge Glas'ı tutuklamasının ardından Ekvador ile diplomatik ilişkileri kesti.

Dünya

Ekvador polisi, Aralık 2022'den bu yana Meksika'nın Kito Büyükelçiliğinde kalan Eski Ekvador Devlet Başkan Yardımcısı Jorge Glas'ı gözaltına almak için...

Dünya

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'un öldürülen eski Devlet Başkanı adayı Fernando Villavicencio'ya ilişkin sözlerine tepki gösteren Ekvador hükümeti,...

Dünya

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da, hafta sonu çetelerin yol açtığı şiddet olaylarında 17 kişi öldürüldü.