Hakkari Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri örgüt kurma, tefecilik ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklayanlara yönelik operasyon düzenledi.

Afyonkarahisar'da dağlık alanda yangın Afyonkarahisar'da dağlık alanda yangın

Ele geçirilenler

11 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, adreslerde yapılan aramada 1 adet AK-47 uzun namlulu silah ve bu silaha ait 4 adet şarjör, 1 adet pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait 3 adet şarjör, 4 adet ruhsatsız tabanca, bu silahlara ait çok sayıda fişek, çok sayıda senet ele geçirildi.

Düzenlenen operasyon kapsamında Hakkari Valiliği yaptığı açıklamayla detaylı bilgi verdi.

"Yakalanan 13 kişiden 5'i tutuklandı"

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hakkari Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak yapılan teknik ve fiziki takipler sonucu ilimiz merkezinde 1 şahıs cezaevinde 14 kişi, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarına karıştığı tespit edildi. 25 Haziran 2024 tarihinde 11 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 13 şahıs adreslerinde yakalanmış, adreslerde yapılan aramada 1 adet AK-47 uzun namlulu silah ve bu silaha ait 4 adet şarjör, 1 adet pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait 3 adet şarjör, 4 adet ruhsatsız tabanca, bu silahlara ait çok sayıda fişek, çok sayıda senet ele geçirildi. Şüpheli şahıslar mahkemeye sevk edilmiş olup 5 şahıs tutuklanmış, 7 şahıs ise mahkemece adli kontrol şartı ile 2 şahıs ise emniyetten serbest bırakılmıştır."

Kaynak: İHA