Filistin Esirler Cemiyeti, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Lahiya'da İsrail tarafından abluka altında tutulan bir okulda 30 kişinin cansız bedeninin bulunduğunu ortaya çıkarmıştı.

Olay yerinde bulunan görgü tanıkları ise öldürülenlerin ellerinin ve gözlerinin bağlı olduğunu ifade etmişti.

HAMAS'TAN İNSAN HAKLARI ÖRGÜTLERİNE ÇAĞRI

Hamas konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan yazılı açıklamada, işgal ordusunun açıkça infaz etmeyle Filistinli sivillere yönelik bir katliam gerçekleştirdiğine dikkat çekildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) soykırım ve etnik temizlik suçunun durdurulması için aldığı kararları dikkate almaksızın, Filistin halkını öldürmeye ve yok etmeye devam eden bu suç ordusunu ve onun Nazi liderlerini kovuşturmaya tabi tutmak için insan hakları kurumlarına bu korkunç suçu belgeleme çağrısı yapıyoruz."

İsrail ordusunun Refah saldırısında çoğu kadın ve çocuk 8 Filistinli öldü İsrail ordusunun Refah saldırısında çoğu kadın ve çocuk 8 Filistinli öldü

Açıklamada, Filistin halkına yönelik bu kabul edilemez suçların yeni Nazi olarak nitelendirilen İsrail yönetiminin peşini bir lanet gibi bırakmayacağına dikkat çekilerek, söz konusu yönetimin bir gün mutlaka insanlığın çağdaş dönemde tanık olduğu bu suçların hesabını vereceği kaydedildi.

Kaynak: AA