Beşiktaş başkan adaylarından Hasan Arat, 'Beşiktaşlıların Yolu' lansmanının ardından Volkswagen Arena'da basın mensupları ile bir araya geldi. 3 Aralık'taki genel kurulda yarışacağı Serdal Adalı'ya ilişkin "Birlikte çalışma imkânımız olursa bundan şeref duyarım." diyen Arat, sözlerinin arkasında. "Serdar Bey kıymetli, şahane bir insan ve çok iyi bir Beşiktaşlı. Centilmence bir seçim olsun. İnşallah etrafındakiler kırıp dökmez!" diyen Arat, Adalı'nın "Ben pusuya yatıp seçim vaktini beklemem." sözlerini yorumladı: "Polemiğe girmek bize yakışmaz, işimizdeyiz."

Seba tarzı…

1977-81 yılları arasında siyah-beyazlılarda basketbol oynayan Arat "Müthiş konsantreyiz. Hedefe, finişe kilitlendik. Üç saniyeyi oynamak önemli. Son sandık sayılana dek iş bitmez." ifadelerini kullandı. Seba’nın yönetim tarzına değinen dönemin 2. başkanı Arat, "Merhum masaya vurmazdı; ama gereğini de yapardı." diye konuştu. Orman Genel Müdürlüğü'nden tapusu istenilecek Ümraniye Tesisleri'ne altyapıyı taşımayı planlayan Arat, Futbol A Takımı'nı ise İstanbul Havalimanı yoluna götüreceğini söyleyerek "Devlet Beşiktaş'ı sever; ancak sadece Beşiktaş için talep ederseniz!" dedi.

Tadic ile Guduric etkinlikte bir araya geldi Tadic ile Guduric etkinlikte bir araya geldi

'Rıza Hoca ile sorun olmaz'

Yeni yönetimin, teknik direktör Rıza Çalımbay'ın sözleşmesini 15 gün içerisinde feshetme hakkı var. Kazanırlarsa Çalımbay ile oturup konuşacaklarını anlatan Hasan Arat "O, Beşiktaş'ın bir tanesi. 4 maçlık biri değil! Hoca konusu şu aşamada kapandı. Anlaşırız, sorun olmaz." dedi. Buna karşın Sergen Yalçın ismini kullanırken "Her an hazır olması gerekiyor." açıklamasını yapan Arat 'sportif' değil, 'futbol direktörlüğü' pozisyonu düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Muhabir: Mehmet Tufan