Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Antalya’daki din görevlilerinden Milli Dayanışma Kampanyasına 647 bin lira bağış

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına kulak veren Antalya'daki din görevlileri, yeni tip koronavirüse karşı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 647 bin lira bağışta bulundu.

Antalya’daki din görevlilerinden Milli Dayanışma Kampanyasına 647 bin lira bağış

Antalya Müftüsü Osman Artan, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na kentte görevli müftüler, vaizler, şube müdürleri, şefler, imam hatipler, müezzin kayyımlar, Kur’an kursu öğreticileri ve müftülük büro personelinin tam destek verdiğini belirtti.

“PEYGAMBER EFENDİMİZ’İN HADİSİ DE BU NOKTADA ÇOK ANLAMLIDIR”

Kampanyaya Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da “Maaşını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” çağrısıyla destek verdiğini anımsatan Artan, şunları ifade etti:

Kovid-19 salgınının ortaya çıkmasından bu zamana kadar sahada canla başla hizmet eden din görevlilerimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na destek verdi. Peygamber Efendimiz’in (Az sadaka çok belayı defeder) hadisi de bu noktada çok anlamlıdır. 27 Nisan itibarıyla Milli Dayanışma Kampanyası’na din görevlilerimiz tarafından 647 bin lira bağışta bulunuldu. Bağışlar devam etmektedir.”

Kaynak : AA