Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Baş ağrısı için dua önerileri! Baş ağrısına iyi gelen dua ve sureler

Baş ağrısı özellikle çalışanlar için tam anlamıyla bir kabustur. Baş ağrısı için dua önerilerinden önce haberimizde, baş ağrısının genel sebeplerinden de bahsedeceğiz. Her derdin devası her zaman duadır. Allah (c.c) kullarına dua etmelerini emreder. Baş ağrısı için dua edilse şifa bulunur. Refah için dua edilse bereket bulunur. Duanın gücü tartışılmazdır. Peki, Baş ağrısına iyi gelen dua ve sureler nelerdir? İşte, baş ağrısı için dua önerileri...

Baş ağrısı için dua önerileri! Baş ağrısına iyi gelen dua ve sureler

Günlük yaşantımıza engel olan ve yaşam kalitesini tamamen düşüren bir durum olan baş ağrısı, özellikle çalışan insanlar için bir kâbus olabilir. Mesai saatleri içerisinde işiniz ile alakalı stres ve düşünce sebebiyle baş ağrıları çok daha kuvvetli bir hale gelebiliyor ve haliyle sizi ağrı kesici içmeye zorluyor. Bağ ağrısına iyi gelen dua aklınıza ilk gelmesi gereken şeydir çünkü ağrı kesici her içtiğinizde böbreklerinizi daha da kullanılamaz bir hale getiriyor. Biz de haberimizde baş ağrısı için dua önerilerinde bulunacağız. Sabah kalktığınız gibi hissettiğiniz baş ağrıları ile gün içerisinde genelde geçmez ve sizde tüm gün boyunca işkence çekmemek için baş ağrısına iyi gelen sureleri okuyarak evden çıkabilirsiniz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhissalatu Vesselam, baş ağrısına iyi gelecek dua ve sureler ile geniş bir bilgi vermiştir. İşte, Baş ağrısı için dua ve sure önerileri…

BAŞ AĞRISI İÇİN DUA ÖNERİLERİ | BAŞ AĞRISINA İYİ GELEN DUALAR

Baş ağrısını geçiren, iyi gelen duaların başında din adamları tarafından tavsiye edilen bir dua geliyor. Bu duayı okumadan önce Fatiha Suresini okumanız gerekiyor. Fatiha Suresini okuduktan hemen sonra 7 defa aşağıda paylaşacağımız dua okunursa, yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde baş ağrısının ortadan kalkacağı söyleniyor.

DUA:

”Bismillahi’l-kebiri, neuzü billahi’l-azimi min şerri ırkın ne’aarin ve min şerri harrin-nari.”

Anlamı: Büyük Allah’ın adıyla, fışkıran damarın kötülüğünden ve ateşli hararetinin şerrinden yüce Allah’a sığınırız.

Baş ağrısı için dua önerileri

Sıradaki dua sadece baş ağrısında değil birçok ağrıda meydana gelen hastalıkları ortadan kaldırıyor. Baş ağrısına iyi gelen dua olarak aktarmadan, bu duayı okumadan önce İhlas Suresi‘ni okumanız gerektiğini söyleyelim. İhlas Suresi ve hemen aşağıda paylaşacağımız duayı 7 defa okuduktan sonra sadece baş ağrınız değil bütün bedensel hastalıklarınız ortadan kalkacak ve huzura ulaşacaksınız.

“Rabbenâ etmim lenâ nûranâ vagfir lenâ, inneke alâ kulli şey’in kadîr.”

BAŞ AĞRISI İÇİN SURE ÖNERİLERİ | BAŞ AĞRISINA İYİ GELEN SURELER

Baş ağrısına iyi gelen dualar ile haberimizde devam ederken, Sahabe’lerin sık sık başvurduğu bir duadır. Sahabe’yi bilmeyen için açıklayalım. İslam peygamberimiz Hz. Muhammed’i görmüş, onunla konuşmuş, arkadaşlık etmiş ve ona inanmış Müslümanlara verilen isme Sehabe deniyor. Baş ağrısına iyi gelen bu duayı 3 defa okuduktan sonra söylemeniz gerekenler var. İlk olarak duayı paylaşalım;

DUA:

“Allahümme eşfi enteşşafi allehümme a’fintelmuaf.”

Bu duayı okuduktan sonra aşağıdaki ifadeleri de Allah’a inanarak ve bütün içtenliğiniz ile söylediğinizde baş ağrınız gününüzü mahvetmeyecek.

“Allah’ım bana musallat olan bu ağrı bana eziyet etmekte ve benim hayat standardımı düşürmektedir, sana ibadet ederken bile sıkıntı yaşamaktayım ve bu baş ağrısından kurtulabilmek için sana yönelmekteyim bana merhametini göster, âmin.”

Baş ağrısının sebepleri arasında genel olarak migren biliniyor fakat özellikle sabah kalktığınızda çok şiddetli bir baş ağrısı ile karşılarsanız bunun sebebi çok fazla yemek yemekten olabilir. Yine aşırı şekilde alkol ve sigara tüketimi baş ağrılarına sebep olan etkenler arasındadır. Duaların gücüyle sağlığınıza kavuşmak için yukarıda sizler için baş ağrısına iyi gelen sureler ve duaları aktardık. Burada göremediğiniz fakat bildiğiniz dua ve sureleri bizimle paylaşmak için yorum yapmayı unutmayın.

Sınava girmeden önce okunacak dualar ve sureler! Sınavda okunacak başarı duası

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri