Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Deniz Feneri “1000 Şehide 1000 Su Kuyusu” projesini başlatıyor

Deniz Feneri Derneği, vatan için canlarını hiçe sayan şehitler ve aileleri için “1000 Şehidimiz Adına 1000 Su Kuyusu” adını verilen projeyi başlatıyor.

Deniz Feneri “1000 Şehide 1000 Su Kuyusu” projesini başlatıyor

Deniz Feneri Derneği, vatan güvenliği için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerin isimlerini binlerce km uzakta susuzluk çeken Afrika Müslümanlarına su kuyuları açarak şehitlere ve onların ailelerine olan vefa borcunu ödemek ve dualara vesile olmak amacıyla İçişleri Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen “1000 Şehidimiz Adına 1000 Su Kuyusu” adını verilen projeyi başlatıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla icra edilecek programda imza töreni ve program tanıtımı gerçekleştirilecek.

Törende, Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde PKK’lı teröristlere ait hücre evine düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir’in babası İbrahim Taşdemir ile PKK’nın Mardin Derik ilçesinde bulunan kaymakamlık binasına yaptığı hain saldırısı sonucu şehit olan Kaymakam Muhamed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk de hazır bulunacak.

Deniz Feneri Genel Merkezi’nde yapılacak tören yarın saat 10.00’da gerçekleşecek.

 

 

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri