Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

“Doğal gaza en kısa sürede kavuşacağız”

Cihanbeyli Belediyesi olarak ilçede üzerinde en fazla durdukları konunun ‘doğal gaz’ olduğunu ifade eden Mehmet Kale, bir süredir konuyla ilgili hassas bir çalışma yürüttüklerini ve yatırım aşamasına geldiklerini kaydetti.

“Doğal gaza en kısa sürede kavuşacağız”

Kale “30 Mart seçimlerinden önce halkımıza verdiğimiz sözlerin başında doğal gazın en kısa sürede kullanılmaya başlanması geliyordu. Dersimize iyi çalışarak hazırlıklarımızı çok önceden yapmıştık. Konuyla ilgili çalışmalarımızda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlarımızın, milletvekillerimizin ve teşkilatımızın büyük desteğini gördük. Halkımızın bizlere yeniden başkanlık görevini vermesiyle birlikte çalışmalarımızı daha da hızlandırdık. Doğal gaz yatırımıyla ilgili belirlenen takvimden önce çalışmalar ilçemizde başlatılmıştır. Cihanbeyli, yıllardır hayalini kurduğu doğal gaza en kısa sürede kavuşacaktır. İlçe halkımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Konuyla ilgili çalışmalarımızda bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Leyla Şahin Usta, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay, Konya Milletvekillerimiz Sayın Gülay Samancı ve Orhan Erdem, AK Parti İl Başkanımız Sayın Hasan Angı ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarımız Sayın Ayşe Türkmenoğlu ve Sayın Mustafa Akış’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

VUSLAT YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Hz. Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü dolayısıyla da açıklamalarda bulunan Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Büyük Düşünür ve Mutasavvıf Hz. Mevlana’nın aşk, sevgi, dostluk ve teslimiyetin sembolü olduğunu belirtti. Mevlana’nın ölümü bir ‘düğün gecesi’ olarak kabul ettiğine dikkat çeken Kale, insanlığın bugün Hazreti Mevlana’nın mesajlarına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğunu belirtti. Kale “Şeb-i Arus’un 746. yıl dönümünde Hz.Mevlana’yı hürmetle anıyorum.Onun şahsında ilmi, idrak ve irfanlarıyla gönüllerimizi aydınlatan tüm manevi rehberlerimize de Rabbim’den rahmet diliyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşliğiyle örnek olan Türkiye mozaiği Cihanbeylili tüm hemşehrilerim adına, Vuslat Yıl Dönümü Uluslar Arası Anma Etkinliklerinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri