Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Geleceğe Nefes fidan dikme kampanyasında son saatler! Fidan dikme kampanyası katılım belgesi alma

'Yeşil bir Türkiye için' Geleceğe Nefes ol fidan dikme kampanyasında son saatler!.. Türkiye'de ağaç ve orman sevgisinin geliştirilmesi ve vatandaşların özellikle de genç ve çocukların ormanlara karşı duyarlılığının arttırılmasına katkı sağlanması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığınca organize edilen 'Geleceğe Nefes' fidan dikme kampanyası, yoğun ilgi gördü. 11.11.2019 tarihinde saat 11.11'de gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik kapsamında 14 milyona yakın fidan sahiplenildi. Geleceğe Nefes ol Fidan dikme kampanyası bitti mi? Geleceğe nefes ol katılım belgesi alma yöntemi nasıldır? gibi sorular sıkça araştırlıyor... Henüz başvuru yapmayanlar için konuyla ilgili detaylar haberimizde...

Geleceğe Nefes fidan dikme kampanyasında son saatler! Fidan dikme kampanyası katılım belgesi alma

Ormanlarımızın korunması, ormanlara karşı daha duyarlı olunmasını sağlama ve özellikle de gençlerin ağaç ve orman sevgisini, bilincini arttırmaya yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ fidan dikme kampanyası Türkiye’nin dört bir yanından yoğun ilgi gördü. ‘Yeşil bir Türkiye için’ bir fidan ile de olsa projeye katılarak gelecek kuşaklara bir ‘nefes’ bırakmak isteyen milyonlarca vatandaş, kampanyaya başvuruda bulundu. Bugüne dek sahiplenilen fidanların sayısı 14 milyona yaklaştı. Kampanyaya katılmak ve Geleceğe Nefes ol katılım belgesi almak için başvurular hâlen gerçekleştirilebiliyor.

Geleceğe Nefes kampanyası sürüyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada ‘geleceğe Nefes’ kampanyası için destek çağrısında bulundu.

Erdoğan, ‘Ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, evlatlarımıza daha yeşil bir Türkiye miras bırakmak için tüm vatandaşlarımızın güçlü desteklerini bekliyoruz.’ dedi.

Fidan dikme kampanyası için yurt genelinde sahiplenilen fidan sayısı, 14 milyona yaklaştı.

11 Kasım 2019 saat 11.11’de gerçekleştirilmesi planlanan ‘Geleceğe Nefes’ projesinde katılımlar devam ediyor.

Kampanyaya bireysel veya kurumsal olarak başvuruda bulunup dilediğiniz kadar fidan bağışında bulunabilirsiniz. Bağışlanan fidanlar da ağaçlandırma sahasında yerini alacak. 1 fidan bağışının bedeli ise, 10 TL.

Geleceğe nefes ol katılım belgesi nasıl alınır?

‘geleceğe Nefes’ projesine katılmak isteyen vatandaşlar başvurularını, gelecegenefes.com adresi üzerinden gerçekleştirebiliyor. Bağlantıya tıkladıktan sonra harita üzerinden bulunduğunuz ili seçerek fidan sahiplenme veya bağış seçenekleri üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sertifika talebiniz konusunda e-sertifika ödeme yaptıktan hemen sonra, basılı sertifika ise 5 iş günü içinde teslim edilecek.