Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Haydi Çocuklar Camiye-3 başlıyor

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin 2019-2020 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatilinde düzenleyeceği “Haydi Çocuklar Camiye” etkinliğinin kayıtları yarın başlıyor.

Haydi Çocuklar Camiye-3 başlıyor

Çocuklara camiyi ve namazı sevdirmeyi amaçlayan projeye katılmak isteyen 6-9 ve 10-13 yaş arası çocuklar, 20 Ocak 2020 Pazartesi Sabah Namazından itibaren 11 gün boyunca 5 vakit namazını camide kılmaya gayret edecek.

Geçen yıllardaki yarıyıl tatilinde on binlerce çocuğun anne ve babasıyla camilere koştuğu “Haydi Çocuklar Camiye” etkinliğinin 3.sü bu yıl Türkiye’nin 81 ilinde belirlenen camilerde gerçekleştirilecek.

NAMAZINI CAMİDE KILANLARA HEDİYE VERİLECEK

Camide cemaatle namaz kılan, sure ve duaları ezberleyen çocuklar, topladıkları puanlarınkendişehrindeki sıralamasına göre çeşitli hediyeler kazanacak.

Toplumun geniş bir kesimi tarafından benimsenen ve büyük ilgi gören proje sayesinde hem çocukların sevgi ve merhamet duyguları gelişecek, hem de namazlarını camide kılan çocuklar Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmaya çalışacak.

20 OCAK’TA SABAH NAMAZIYLA BAŞLAYACAK

Çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmeyi amaçlayan etkinlik, 20 Ocak 2020 Pazartesi günü sabah namazıyla başlayacak ve 11 gün sürecek.

İki farklı kategoride uygulanacak yarışmaya A Kategorisinde 6, 7, 8 ve 9 yaşındaki, B Kategorisinde ise 10, 11, 12, 13 yaşındaki çocuklar katılabilecek.

Katılımcı çocuklar, namaz vaktinde camide cemaatle namaz kılarak ve her kategori için belirlenen dua ve sureleri ezberleyerek puan kazanacak.

Dereceye girerek ödüle layık görülen katılımcılara, Haydi Çocuklar Camiye İl Proje Paydaşları tarafından çeşitli hediyeler takdim edilecek.

Başvurular, 15 Aralık 2019 itibariyle www.haydicocuklarcamiye.com adresinden yapılabilecek.

HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ NEDİR?

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından geçtiğimiz yıllarda İstanbul’daki birkaç camide başlatılan Haydi Çocuklar Camiye Projesiyle, çocuklara camiyi ve namazı sevdirmek amaçlandı.

Yarışma, Türkiye’nin bir çok şehrindeki paydaş derneklerin belirlediği Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı cami ve mescitlerde uygulandı.

Bu yıl “Haydi Çocuklar Camiye-3” olarak yarıyıl tatilinde çocukların camiye davet edileceğiproje kapsamında ayrıca, bayram ve kandil gibi özel günlerde de çocukların ebeveynleriyle birlikte camiye gelmesi teşvik ediliyor.

SERVER GENÇLİK HAKKINDA

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla sosyal bilince sahip, maneviyatı yüksek gönüllü gençler tarafından 2016 yılında kuruldu.

Hedef kitlesini coğrafi sınırların, kan bağının ve dil birliğinin ötesinde, dünya üzerinde yaşayan 8 milyar insan olarak belirleyen Server Gençlik, gençlerin bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı, zinde, ahlaklı, çevreye duyarlı, eğitimli, iç huzura ermiş bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmayı ve erdem sahibi bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına yardımcı olmayı hedefledi.

Server Gençlik, iç huzuru önemseyen, erdem sahibi, analitik düşünen bir toplum yapısının dünyayı daha yaşanılır kılacağına inandı.

Bu bağlamda, sosyal ilişkilerinde sevgiyi esas alan, okuyan, ilme önem veren, iyi niyetli, dürüst ve sağduyulu bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak öncelikli hedef olarak belirlendi.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri