Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İDDEF’ten Suriye’ye “Yardım Harekatı”

İDDEF, Barış Pınarı Harekatı ile terörden temizlenen Suriye’nin kuzeyinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gıda ve kıyafet yardımında bulundu.

İDDEF’ten Suriye’ye “Yardım Harekatı”

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Barış Pınarı Harekatı ile birlikte terör unsurlarının temizlendiği Tel Abyad ve Rasulayn ilçe merkezleri ve kırsal kesimler ile sınırdaki muhacir kamplarında yardım çalışmaları başlattı. İDDEF’ten yapılan açıklamaya göre, ‘Suriye’ye Yardım Harekatı’ sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında ekmek yapılması için un, kumanya, battaniye, çocuklar için kışlık kıyafet ve bebek maması dağıtıldı.

ARALIKSIZ OLARAK BİR AY SÜRECEK

Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı ile terör unsurlarından arındırılan ve iç savaştan kaçarak güvenli bölgelere gelen ihtiyaç sahiplerine insani yardım faaliyetlerinde bulunulduğu belirtilen açıklamada, “Terörden temizlenen bölgelerde şimdi açlık, yokluk ve soğukla mücadele eden Suriyeli kardeşlerimizin yaralarını hep birlikte sarmak için yardım harekatı kapsamında harekete geçtik. Kıymetli bağışçılarımızın destekleriyle devletimizle koordineli olarak Suriye’nin kuzeyinde günlük 200 aileye 1000 ekmek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmamız aralıksız olarak bir ay boyunca sürecek ve toplamda 6 bin aileye ekmek ulaştırmayı hedefliyoruz. Öte yandan ilk etapta sıvı yağ, pirinç ve undan oluşan 100 kumanya paketini bölgeye ulaştırarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıttık. Soğuk kışı korkuyla bekleyen gözlerde tebessüme vesile olmak ve savaşın içine doğmuş masum çocukların mutluluğunu sağlamak için yine ilk etapta 150 adet kışlık çocuk kıyafeti ve ailelere de battaniye yardımı yaptık” ifadelerine yer verildi.

TARİHİN GÖRDÜĞÜ EN BÜYÜK İNSANLIK DRAMI

İDDEF’in fırınlara bulunduğu un desteğiyle ekmek ve lahmacun pişirerek ailelere dağıttığı, mobil ekiplerin araçlar ile kırsal bölgelere ulaşarak gıda ve kıyafet yardımlarını aile ve çocuklara teslim ettiği belirtildi. Yaklaşan kışa dikkat çekilen açıklamada, “Suriye’de 8 yıldır sürmekte olan iç savaş ve terör unsurlarının ortaya çıkmasıyla tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanıyor. Zor durumdaki mazlum ve mağdur kardeşlerimizle ekmeğimizi şimdilerde bölüşmek çok büyük önem arz ediyor.