Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Maydanoz limon sarımsak kürü faydaları

Sıkça duyduğumuz, maydanoz limon sarımsak kürü faydaları neler? Birçok derde deva olan ve özellikle kalp rahatsızlıklarında oldukça etkili olduğu bilinen maydanoz limon sarımsak kürü, başka hangi durumlarda kullanılıyor ve ne gibi hastalıklara iyi geliyor?.. İşte internet ortamında da sıklıkla araştırılan kürün detayları!..

Maydanoz limon sarımsak kürü faydaları

Evde bulunan malzemeler ile hazırlayacağınız kürler sayesinde sağlığınızı yola koymak ya da olası sağlık sorunlarının önüne geçmek mümkün. Maydanoz limon sarımsak kürü, evde hazırlayabileceğiniz en pratik tariflerden biri. Peki, maydanoz limon sarımsak kürü faydaları neler? Eğer kalp hastalığınız varsa ya da olası bir kalbe bağlı sağlık sorununun önüne geçmek istiyorsanız bu kür sizin için ideal.

Maydanoz, limon ve sarımsak; üçü de kalp sağlığı için çok faydalı. Maydanoz hem yağsız olması hem de az sodyum içermesinden dolayı kalp dostu bir besin. Bolca antioksidan barındıran maydanoz tümörlerin gelişimine de set çekiyor. Sarımsak ise kalp ve damar hastalıklarına birebir. Damar yollarının açılması ve dolaşımın güçlendirilmesi açısından sarımsak adeta bulunmaz hint kumaşı. Olası kalp krizi riskleri, beslenme rutinine sarımsağın da dahil edilmesi ile önlenebilir. Limon ise tansiyon konusunda yararlı bir besindir. Bu nedenle maydanoz limon sarımsak kürü faydaları, kalp ve damar sağlığı açısından ön plana çıkmaktadır. Bu kürü düzenli olarak tükettiğiniz zaman kalp damarlarınızda tıkanıklık açılır ve buna bağlı olarak kalp dolaşımınız güç kazanır.

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır?

Yukarıda maydanoz limon sarımsak kürü faydaları üzerine değindik. Bir de nasıl hazırlandığından bahsedelim.

Bu kürü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler:

  • 10-12 maydanoz,
  • 1-2 diş sarımsak
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • Yarım bardak su

 

Hazırlanışı:

Maydanozları, iyice temizlendiklerinden emin olana dek bol su ile yıkayın. Yıkamış olduğunuz maydanozları, saplarını koparmadan robotun içerisine atın. Limonun suyunu sıkın ve 2 yemek kaşığı limon suyunu maydanozların içerisine ilave edin. Sarımsakları bıçak yardımı ile birkaç parçaya ayırıp onu da ekleyin. Ardından tüm malzemeleri iyice robottan geçirin. Karışımı bardağa döküp bir süre bekledikten sonra içebilirsiniz.

Maydanoz limon sarımsak kürü faydaları düşünüldükçe, tüketilmesinin ne kadar önemli olduğu anlaşılan bir karışımdır. Evde sadece birkaç dakikanızı ayırarak hazırlayabileceğiniz bu kür, sizi çok büyük sağlık problemlerinden koruyacaktır. Ayrıca bu kürü bir nevi detoks olarak da düşünebilirsiniz. Bir hafta boyunca her gün bu karışımı hazırlayarak dolaşım sisteminizin arınmasını sağlayabilirsiniz. Ancak her gün sarımsak tüketimi başka sakıncalar doğurabileceğinden, 3 gün sarımsaklı 3 gün sarımsaksız olacak şekilde kürü uygulamak sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Maydanoz limon sarımsak kürü faydaları arasında bir diğeri ise zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Limon ve sarımsak bilindiği üzere birçok zayıflama kürünün içerisinde yer alan iki ana malzemedir. Yanına maydanoz eklemesi ile beraber maydanoz limon sarımsak kürü, zayıflamanıza da yardımcı olacaktır. Çünkü metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımınıza hız kazandıracaktır. Dilerseniz bu kürden maydanozu çıkarıp yerine zencefil ekleyebilirsiniz. Bu durumda bu kürü her gün sabah ve akşam olmak üzere tüketebilirsiniz. Tatlandırmak için bal kullanabilirsiniz.

Maydanoz limon sarımsak kürü faydaları ile ilgili İbrahim Saraçoğlu ne diyor?

TRT1 ekranlarında yayınlanan “Prof. Saraçoğlu ile Sağlıklı Ramazan” adlı programda bir seyircinin “Maydanoz limon sarımsak kürü faydaları” nelerdir sorusu üzerine Prof. İbrahim Saraçoğlu bu üçlü karşımın faydalarından bahsetti. İbrahim Saraçoğlu, maydanoz, limon ve sarımsak karışımının kan damarlarının açılması, kana akışkanlığı kazandırması ve kalbim yükünü hafifletmek için muhteşem bir kür olduğunu belirtti.

Maydanoz limon sarımsak kürü nelere iyi gelir?

İbrahim Saraçoğlu, bu karışımın önleyici etkilerini şöyle açıklıyor:

  • Damar sertliğini karşı önler
  • Yüksek tansiyona karşı önler
  • Trigliserid metabolizma hastalıklarına karşı önler
  • Kolesterolün yükselmesinde mükemmel tedavi edicidir

Saraçoğlu sözlerine son olarak, bu üçlü karışım abartılmadığı sürece insan sağlığı için birinci derecede önemlidir bilgisini ekliyor.