Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Müslüm Gürses ile Muhterem Nur ne zaman evlendi? Tanışma hikayeleri

Müslüm filmi sonrası en çok merak edilenler arasında “Müslüm Gürses ve Muhterem Nur ne zaman evlendi?” sorusu yer aldı. Türkiye’de konser verdiği zaman 100 binlerce insanı aynı yere toplayan rahmetli Müslüm Gürses, hala aynı sevgiyle anılıyor. Rahmetlinin eşi Muhterem Nur da aynı şekilde vatandaşlar tarafından seviliyor. Peki, Müslüm Gürses ve Muhterem Nur ne zaman evlendi? İşte detaylar…

Müslüm Gürses ile Muhterem Nur ne zaman evlendi? Tanışma hikayeleri

Sesiyle kendisine hayran bırakan Müslüm Gürses ve Muhterem Nur ilişkisi herkes tarafından biliniyor. Müslüm Gürses filmi sonrası vatandaşların dikkatini çeken Muhterem Nur oldu. Böylece, “Müslüm Gürses ile Muhterem Nur ne zaman evlendi” merakla araştırılmaya başlandı. Müslüm filmi bu akşam tekrar TV ekranlarına geliyor. Filmi izleyerek bu muhteşem aşka şahit olanlar şimdi en çok o sorunun yanıtını arıyor. Peki, Müslüm Gürses ile Muhterem Nur ne zaman evlendi? Detaylar haberimizde…

MUHTEREM NUR KİMDİR?

Bir dönem sinemanın ve sahnelerin yıldızı olan Muhterem Nur’un gerçek ismi Olga’dır. 31 Aralık 1932 de Eski Yugoslavya şimdi ise Makedonya sınırları içinde olan Manastır şehrinde dünyaya geldi. 16 yaşındaki annesini doğum esnasında kaybetti, babasını hiç tanımadı. “Anne” dediği teyzesi tarafından büyütüldü. Çok küçük yaşlarında ailesinin geri kalanıyla Türkiye’ye göç etti.. Yeni nüfus cüzdanıyla adı Aysel Muhterem, soyadı da Kısa oldu. Çocukluğu İstanbul – Eyüp’te geçti. Uzun yıllar fabrika işçisi olarak çalıştı.

MUHTEREM NUR’UN SİNEMA SERÜVENİ

Sinemaya o günlerde tesadüfen tanıştığı ünlü ses sanatçısı ve aynı zamanda dönemin en büyük film yapımcısı Halk Film’inde ortağı olan Suzan Yakar Rutkay’ın desteğiyle 1950 yılında “Yıldızlar Revüsü” filminde figüran olarak oynayarak sinema hayatına başladı. Fabrikadaki işinden ayrılıp günde 5 lira ücretle filmlerde figüranlık yapmaya başladı. Yıldızı parlayıncaya kadar da 20’nin üzerinde filmde küçük roller oynadı. Asıl ününü ise Üç Arkadaş filmiyle yakaladı.

Kısa sürede başrollere yükselerek birçok film çevirmesine karşın dönem oyunculuğuna bağlı kalması nedeniyle iş yapamaz olan sanatçı, şöhretini de yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Maddi sıkıntıları da artık başa çıkamayacağı boyuta ulaşmıştı. Sonunda ödeyemediği borçları yüzünden 1967 yılının Mart ayında 10 gün hapis yattı. İlk evliliğini 1961 yılında gazeteci-aktör Işın Kaan Köseoğlu ile yaptı, bu evlilik 1963 yılında boşanma ile sona erdi.

1965 yılından itibaren sinema çalışmalarını azaltarak dansöz olarak sahneye çıkmaya başladı. 1967’de şarkıcı olarak sahneye çıkmaya başladı. 1970 yıllarda daha çok küçük gazinolarda ve turne ekiplerinde şarkıcı olarak çalışan Muhterem Nur, Tekrar sinemaya dönerek aralıklı yıllarla 2002’ye kadar sinemada yer aldı.

MÜSLÜM GÜRSES İLE MUHTEREM NUR NE ZAMAN EVLENDİ?

Muhterem Nur ile Müslüm Gürses ilk defa 1982’de Malatya turnesinde tanıştılar. Bu tanışmanın ardından 4 yıl geçti ve iki isim aşklarını evlilikle taçlandırma kararı aldı. Böylelikle, Müslüm Gürses ve Muhterem Nur 1986’nın 5 Mayıs günü Beykoz Evlendirme Memurluğu’nda nikah masasına oturdular.

Müslüm Gürses karısını döver miydi?

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri