Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Uludağ’da kar 32 santimetreye ulaştı! Yerli ve yabancı binlerce turist Uludağ’a akın etti…

Kış mevsiminin gelmesiyle kış turizminin göz bebeği olarak bilinen Uludağ'a, vatandaşlar birkaç gündür etkisini arttıran karı fırsat bilerek pistlere akın etti.

Uludağ’da kar 32 santimetreye ulaştı! Yerli ve yabancı binlerce turist Uludağ’a akın etti…

Türkiye’de kış turizminin en gözde merkezlerinden biri olarak bilinen Bursa Uludağ’da, kar yağışının son 4 gündür giderek etkisini arttırması ve kar kalınlığının da yeterli seviyeye ulaşmasıyla, binlerce yerli ve yabancı kayaksever, pistlere akın etti.

Bölgedeki teleferik ve telesiyejlerde uzun kuyruklar oluşturan tatilciler, açılan kayak pistlerinde kayak ve snowboard yaparak karın tadını çıkardı.

Uludağ’da bulunan otellerin doluluk oranının da yüzde 90’a ulaştığı bildirildi.

ULUDAĞ’DA KAR 32 SANTİMETREYE ULAŞTI

Uludağ’da kayak sezonunun geç açılmasına rağmen 4 gündür aralıksız devam eden kar yağışını fırsat bilen binlerce yerli ve yabancı turist bölgeye akın etti.

Kar kalınlığının 32 santimetreye ulaştığı Uludağ’da, kayak pistleri açıldı. Kayak takımlarını giyen tatilciler pistlere akın etti. Yağan karın tadını kayak ve snowboard yaparak çıkardı. Öte yandan, Uludağ’a ve zirveye çıkmak isteyen vatandaşlar teleferik telesiyejlerde uzun kuyruklar oluşturdu. Ayrıca Uludağ’da bulunan otellerin doluluk oranının yüzde 90’a ulaştığı ve turist akının devam ettiği öğrenildi.

HAVA SICAKLIĞI EKSİ 8

Uludağ’da hava sıcaklığı en düşük sıfırın altında 8 derece olarak ölçülürken, en yüksek sıfırın altında 4 olarak ölçüldü. Öte yandan Uludağ’da kar yağışının önümüzdeki haftaya kadar etkili olması ve yılbaşı gecesi yağması bekleniyor.

Uludağ’a tatile gelmek için küçük bebeğini evde bıraktığını belirten Filiz Göreci, ‘Yalova’da geliyorum, daha önce Uludağ’a geldim fakat hiç kaymamıştım bu sefer kayak yapıyorum. Kar yağışı dün daha azdı fakat bu gün çok fazla yağıyor. Bu kar yağışında kaymaya çalışıyoruz. Çok eğleniyorum. Benim küçük bebeğim var, onu bırakıp geldik Uludağ’a gelelim dedik. Uludağ Türkiye için çok büyük bir nimet, pistler oldukça yoğun kayak yapanlar çok fazla’ dedi.

PİSTLERDE ADIM ATACAK YER KALMADI

Uludağ Alkoçlar Otel Müdürü Levent Binici, ‘Bu sene kar biraz geç geldi. Bu da bizim işlerimizi engellemişti. Ama kar yağışının etkisini göstermesi ile birlikte otellerdeki doluluk oranı yüzde 90’a ulaştı. Pistlerde adım atacak yer yok, kar yağışının böyle devam etmesini istiyoruz. Bütün tatilcileri kayak severleri Uludağ’a bekleriz’ dedi.