Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Yeşilköy Havalimanı’nda Millet Bahçesi için yıkım başlıyor

Millet Bahçesi yapılmak üzere seferlere kapatılan İstanbul Yeşilköy Havalimanı’nın tesis ve binaların yıkım ihalesi yarın yapılacak.

Yeşilköy Havalimanı’nda Millet Bahçesi için yıkım başlıyor

Yeşilköy Havalimanı arazisinde Millet Bahçesi yapılması ve terminal binalarının da kongre ve fuar merkezine dönüşmesi hedefleniyor. Yeşilköy Havalimanı Millet Bahçesi’nde, bahçeler ve kıraathaneler, atölyeler, yürüyüş ve bisiklet yolları yer alacak. Dev Millet Bahçesi hazırlıkları dahilinde apronda faaliyetleri biten tesislerin ve binaların yıkım işine ait ihale yarın yapılacak.

YIKIM İHALESİ YARIN

Yeşilköy Havalimanı’nda faaliyetleri biten Çelebi Hava Servisi şirketinin Havaş ve Sistem Lojistik binaları ile B kapısı bölgesinde yer alan büfe mahali ve kargo terminali mahalinde yer alan yeme içme mahalli ekipman ve fittings donanımlarının kesme, sökme, kaldırma, taşıma ve istifleme araçları kullanılarak, söküm ve taşıma prosedürlerinin tamamı uygulanarak yıkım, söküm, taşıma ve ilgili sahalardan uzaklaştırma işleri açık ihale usulü ile yarın gerçekleştirilecek.

Yeşilköy Havalimanı’nda Millet Bahçesi için yıkım başlıyor

Yıkım ihalesi 10 Ekim Perşembe günü saat 14:30’ da İstanbul Yeşilköy Havalimanı Başmüdürlüğünde yapılacak.

İHALE BEDELİ EN AZ 100 BİN TL

İhale KDV dahil 1 milyon 950 bin TL muhammen bedel üzerinden açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyenlerin 100 bin TL geçici teminat vermesi gerekiyor. Söz konusu hizmete talip olanların 10 Ekim 2019 tarihi saat 14:00’e kadar ihaleye katılma şartlarında belirtilen evrakları tamamlayıp DHMİ İstanbul Yeşilköy Havalimanı Başmüdürlüğü Evrak Birimine teslim etmesi gerekiyor.