4 yıl vadeli TLREF’e endeksli 3 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvilinin ilk ihracında net satış 10 milyar TL oldu. Bu tahvilin dönemsel faizi yüzde 10,72 olarak belirlendi.

Merkez Bankası faiz kararı sonrası kredi kartı faiz oranları değişti mi? Merkez Bankası faiz kararı sonrası kredi kartı faiz oranları değişti mi?

6 yıl vadeli değişken faizli 6 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvilinin yeniden ihracında ise net satış 6,06 milyar TL oldu. Bu tahvilin dönemsel faizi yüzde 20,55 olarak gerçekleşti.

Hazine'nin toplam borçlanma ihtiyacının 228 milyar TL olduğu tahmin ediliyor. Bakanlığın bu ay içinde gerçekleştireceği iki tahvil ihalesinin ardından 196 milyar TL borçlanma gerçekleştirilmiş olacak.

Piyasa yapıcılardan 19,5 milyar TL teklif geldi

4 yıl vadeli TLREF’e endeksli tahvilin ihracı öncesi piyasa yapıcılardan 19,5 milyar lira teklif gelirken, 10 milyar lira satış yapıldı. Bu tahvilde kamuya satış yapılmadı.

6 yıl vadeli değişken faizli tahvilin ihracı öncesi piyasa yapıcılardan 16,3 milyar lira teklif gelirken, 8 milyar lira satış yapıldı. Bu tahvilde kamuya 2 milyar lira satış gerçekleşti.

Editör: Pınar Karahan