Hamas’ın 7 Ekim’de başlattığı Aksa Tufanı operasyonun ardından İsrail resmi olarak savaş durumuna geçti ve ardından Gazze Şeridi’nde katliam yapmaya başladı. 11 binden fazla sivil öldürülürken, dün evinin bombalandığı duyurulan Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye sert çıkış yaptı. İsrail'e açık açık meydan okuyan Heniyye, "İsrail bu savaşın uzun soluklu olmasını istiyorsa, bizim soluğumuz onunkinden uzun olacaktır” dedi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İsrail ile ilgili önemli ifadelerde bulundu. Haniyye, "İsrail bu savaşın uzun soluklu olmasını istiyorsa, bizim soluğumuz onunkinden uzun olacaktır. Direniş bu savaşta son sözü söyleyen taraf olacak ve dünya, Kassam Tugayları ile direniş güçlerinin, 18 yıl önce olduğu gibi işgalciyi Gazze'de yeneceğini görecek" ifadelerini kullandı.

Google, Kanada'ya her yıl 74 milyon dolar ödeyecek Google, Kanada'ya her yıl 74 milyon dolar ödeyecek

Hamas Lideri Heniyye Israil E Meydan Okudu 16539968 8314 M

VİDEO KAYDI GÖNDERDİ

Hamas lideri İsmail Heniyye yayımladığı video kaydında, Gazze'de İsrail'e karşı verilen mücadele, düşmana vurulan darbe, bunun sonuçları, Birlemiş Milletler (BM) ile İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT)-Arap Birliği Ortak Olağanüstü Zirvesinde alınan kararlarla ilgili konuştu.

Heniyye, Gazze'nin yanı sıra Batı Şeria'daki Filistinlilerin de İsrail güçleri ile Yahudi yerleşimcilerin baskın ve saldırıları, gözaltılar ve toprak müsaderesine karşı mücadele ettiğini vurguladı.

"BUNDAN ZAFERLE ÇIKACAK”

Filistin direnişinin, Filistin'i ve ümmetin mukaddesatını korumak için elinden geleni yaptığını ifade eden Heniyye, "Direniş, İsrail'le stratejik bir mücadele veriyor ve bundan ancak zaferle çıkacak. İsrail bu savaşın uzun soluklu olmasını istiyorsa, bizim soluğumuz onunkinden uzun olacaktır. Direniş bu savaşta son sözü söyleyen taraf olacak ve dünya, Kassam Tugayları ile direniş güçlerinin, 18 yıl önce olduğu gibi işgalciyi Gazze'de yeneceğini görecek" dedi.

Heniyye, "41 gündür devam eden saldırılarda Filistin halkının ve kahraman direniş güçlerinin, İsrail'in, tehcir ya da esirlerin serbest bırakılması planlarını boşa çıkardığını" özellikle duyurdu.

Hamas Lideri Heniyye Israil E Meydan Okudu 16539968 1257 M

"HEPSİ YERLE BİR OLACAK”

Hamas'ın Filistin topraklarında kök saldığını ve İsrail ile onun müttefiklerinin, Gazze'deki bu gerçekliği değiştiremeyeceğine vurgu yapan Heniyye, "Düşman istediği kadar hedef belirlesin, çıtayı yükseltsin, bunların hepsi yerle bir olacak. Gazze'nin ve Filistin'in geleceğini belirlemede tek söz sahibi Filistin halkıdır" diye konuştu.

ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI YAPTI

Heniyye konuşmasında, 11 Kasım'da Riyad'da yapılan (İİT)-Arap Birliği Ortak Olağanüstü Zirvesine de değindi ve bu zirvede alınan "çatışmaların durması, yardımların Gazze'ye girişi, kutsal mekanların korunması ve Filistin halkının bağımsızlık ve dönüş hakkının tanınması" gibi kararların uygulamaya konulmasına da değindi.