AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programda muhtarlar ve STK üyeleriyle bir araya geldi.

Muhtarları mesai arkadaşı olarak tanımlayan Kurum, "Size söz veriyorum. Muhtarlar bizim gözümüz, kulağımız olacak. Bizim yönetimimizde muhtarlarımızın, STK’larımızın başı öne eğilmeyecek." diyerek muhtarların önemine dikkat çekti.

“İSTANBUL’UN FETRET DEVRİ BİTECEK”

Ömer Çelik'ten İsrail'e uyarı: Kimsenin kontrol edemeyeceği olaylar kaçınılmaz olur! Ömer Çelik'ten İsrail'e uyarı: Kimsenin kontrol edemeyeceği olaylar kaçınılmaz olur!

Murat Kurum, fetret döneminde bekleyen İstanbul'u yeniden yükseliş dönemine geçirmek için çok çalışacaklarını belirterek," Karşımızda fetret döneminden yükseliş dönemine geçmek için bekleyen, hak ettiği eserleri, hizmetleri almak için sabırsızlanan İstanbullular var. Hiç kimsenin mağdur olmadığı bir İstanbul için çocuklarımızı, kadınlarımızı, yaşlılarımızı düşünerek çalışacağız." dedi.

İSTANBUL’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentsel dönüşümde 12 yıldır hiç bir vatandaşı mağdur etmediklerini belirten Kurum, "İstanbul’un hiçbir yerinde tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız. Biz dönüşüm yasası çıktı çıkalı, yani 12 yıldır, Kentsel Dönüşüm sürecinde tek bir vatandaşımızı dahi mağdur etmedik, etmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

“İSTANBUL 5 YIL KAYBETMİŞTİR”

Mevcut yönetimin 5 yılda 100 bin konut sözünü tutmadığını belirten Murat Kurum, "Üzülerek söylüyorum ki, İstanbul 5 yıl kaybetmiştir. Mevcut yönetimin kentsel dönüşümle ilgili verdiği sözlerin hiçbiri gerçekleşmemiştir. 5 yılda 100 bin konut dönüştürme sözü verdiler. Umutla bekleyen İstanbul halkına verdikleri sözü tutmadılar. İstanbul’un tüm riskli bölgelerini sahipsiz bıraktılar." dedi.

Editör: Gülnaz Melissa Özkan