Cumhur İttifakı'nın İstanbul  Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum seçim çalışmaları kapsamında  ziyaretlerini sürdürüyor.

Kurum,  önce Bahçelievler Belediyesi Sosyal Tesisleri'ne ziyarette bulundu. Ardından ise Beşiktaş'a geçti. Beşiktaş’ta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Murat Kurum, projeleri için açıklayıcı tarihi de duyurdu.   

Murat Kurum ,önce  sosyal tesiste hakemlerle sohbet edip yemek yedi. Yemek sonu ise  Abdi İpekçi Spor Salonu inşaatının tamamlanmasına kısa bir süre kaldığını belirtti.   

Kurum, mevcut yönetimin, spor salonu inşaatını engellemeye çalıştığını, fakat kendilerinin durmayıp projeyi bitirmek üzere olduklarını söyleyerek şunu söyledi:

Bakanlık açıkladı: 23 Nisan'da ücretsiz olacak Bakanlık açıkladı: 23 Nisan'da ücretsiz olacak

"İstanbul'a uluslararası turnuvaların yapılacağı çok güzel bir basketbol tesisini kazandıracağız.”


Murat Kurum İstanbul bir olimpiyat şehri olacağını söyleyerek şu açıklamaları yaptı:

 Her mahallesinde spor yapılacak. Sizin gibi kıymetli hakemlerimiz, sporcularımız gençlerimizi yetiştirecek. Çok daha sağlıklı bir gençliği oralarda yetiştirmiş olacağız."

Vatandaşlar Kurum’a  yoğun ilgi gösterdi. Kurum, tesise gelenlere limonata ikram etti.

PROJELERİNİ AÇIKLANACAĞI TARİHİ DUYURDU
Ziyaretine Beşiktaş Çarşı’da devam eden Kurum, esnaf ziyeretini de ihmal etmedi.  Kurum, burada basın mensuplarına verdiği demeçte, projelerini duyuracağı tarihi de açıkladı.

Kurum, 25 Ocak Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleyeceği geniş katılımlı bir tanıtım toplantısıyla projelerini anlatacak. Murat Kurum "Büyük lansmanı Perşembe günü yapacağız, ardından 3 alt lansman yapacağız. İstanbul'un sorunlarını çözecek iradeyi ortaya koyacağız" ifadelerini kullandı.

Editör: Merve Dere