Fransa'nın önde gelen film yönetmenleri Benoit Jacquot ve Jacques Doillon, cinsel istismar suçlamaları nedeniyle gözaltına alındı. İki yönetmen de oyuncu Judith Godreche tarafından suçlanıyor.

Bangladeş'teki "kamuda kontenjan kararı" protestolarında ölü sayısı 201'e yükseldi Bangladeş'teki "kamuda kontenjan kararı" protestolarında ölü sayısı 201'e yükseldi

52 yaşındaki aktör ve yönetmen Judith Godreche, Jacquot'u tecavüzle, Doillon'u ise cinsel saldırıyla suçluyor.

Her iki yönetmen de suçlamaları reddetti.

Oyuncu, yönetmen Jacquot'un, kendisine 14 yaşındayken başlayan ve 1986'dan 1992'ye kadar süren bir 'takıntısı' olduğunu öne sürdü.

GÖZALTINA ALINDILAR

İki yönetmenin 18 yaşından küçük olduğu dönemde kendisini taciz ettiğini belirten oyuncu, yönetmen Doillon'u ise filmlerinden birinde oynadığı sırada sette kendisini taciz etmekle suçladı.

Jacquot ve Doillon'un avukatları, söz konusu kişilerin sorgulanırken gözaltına alınmasına gerek olmadığını belirterek, suçlu oldukları kanıtlanana kadar masum sayılmaları gerektiğini vurguladı. Jacquot'un avukatı Julia Minkowski, müvekkilinin "kanun önünde kendini ifade edebileceğini" söyledi.

Doillon'un avukatı Marie Dose ise Godrèche'in iddia ettiği olaydan "36 yıl sonra" tutuklanmasının doğru olmadığını dile getirdi.

Oyuncu Godrèche, Instagram hesabında "Ağlıyorum... Bütün bunlardan... Gücüm var mı bilmiyorum ama gücüm olacak. Olmalı... Onun için" diye yazdı ve kendisinden 25 yaş büyük olan Jacquot'un yanında genç halinin olduğu bir fotoğrafını paylaştı.

Godrèche sessizliğini bozduğundan beri Fransa'nın #MeToo hareketinin önde gelen seslerinden biri haline geldi.

Kaynak: HABERGLOBAL