İsveç'te düzenlenecek olan Eurovision'a Finlandiya ve İzlanda'nın vereceği karar damga vuracak gibi görünüyor. İsrail basınının paylaştığı bilgiye göre,İzlanda ve Finlandiya’nın İsrail'in katılması halinde Eurovision'u boykot edebileceği iddia edildi. 

BOYKOT TERCİHİ DEĞERLENDİRİLİYOR

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 115 gündür devam ederken, İsrail basınında yer alan haberlerde, İzlanda ve Finlandiya’nın İsrail'in katılması halinde Eurovision'u boykot etmeyi değerlendirdiği belirtildi. İzlanda ve Finlandiya’nın Avrupa Yayın Birliği’nin (EBU) mayıs ayında İsveç’te düzenlenecek olan yarışmaya İsrail’in katılımına izin vermesi nedeniyle boykot kararını değerlendirdiği aktarıldı.

RUSYA 2 SENEDİR KATILAMIYOR

Husiler duyurdu: İngiliz gemisi hava koşulları nedeniyle battı Husiler duyurdu: İngiliz gemisi hava koşulları nedeniyle battı

İzlanda, Finlandiya, Hollanda ve Norveç, 2022'de Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından Rusya'nın yarışmaya katılmasına izin verilmesi halinde yarışmayı boykot etmekle tehdit etmiş ve Rusya son iki yıldır üst üste yarışmaya katılmamıştı.

Editör: Enes Kılıç