Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Altın fiyatları düşer mi, çıkar mı? 29 Haziran altın fiyatları; çeyrek, gram altın kaç para? İşte son durum!

Altın fiyatları düşer mi yükselir mi? Altın uzman yorumları neler söylüyor? Yatırımcıların ve ekonomistlerin yanıt aradığı bu sorular, dünyanın koronavirüs salgınıyla çalkalandığı içinde bulunduğumuz dönemde önem arz etmeye devam ediyor. Haftanın son işlem gününde kurdaki iyimserlikle artan vaka sayıları ve ekonomik toparlanma yönündeki endişelerin gündeme gelmesi sonucu risk iştahı artmıştı. Bu da güvenli liman olarak görülen altına talebi ve paralelinde altın fiyatlarını etkiledi. Cuma günkü kapanışta Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde haftalık bazda 1,05 kazanımla 385,90 liraya çıkmıştı Peki yeni haftanın ilk işlem gününde durum ne? Altın fiyatları düşer mi, yükselir mi? 29 Haziran 2020 altın fiyatları: Cumhuriyet ve çeyrek altın fiyatı ve uzman yorumları.

Suat Vilgen
Altın fiyatları düşer mi, çıkar mı? 29 Haziran altın fiyatları; çeyrek, gram altın kaç para? İşte son durum!

Altın fiyatları düşer mi yükselir mi? Altın uzman yorumları neler söylüyor? 29 Haziran 2020 Cuma günü yatırımcılar bir kez daha bu sorulara cevap bulma telaşında. Altın piyasalarında, koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalga söylentileriyle yüksek risk iştahı hakim. Buna bağlı olarak altının ons fiyatındaki yükseliş gram altın fiyatını da tetikliyor.

ALTIN FİYATLARI GEÇEN HAFTA KADARDI?

Kapalıçarşı’da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı gecen hafta yüzde 1,05 kazanımla 385,90 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı da yüzde 1,06 artışla 2.563,00 liraya yükseldi. 620,00 lira olan çeyrek altının satış fiyatı ise 626,00 liraya çıktı.

Peki bugün yani yeni haftanın ilk işlem gününde piyasalardaki durum ne? Altın fiyatları düşer mi yükselir mi? 29 Haziran altın fiyatları ne kadar? İşte cumhuriyet, çeyrek altın fiyatı son durum ve uzman yorumları:

29 HAZİRAN 2020 ALTIN FİYATLARI

Altın fiyatları düşer mi yükselir mi 29 Haziran 2020 altın fiyatları Cumhuriyet ve çeyrek altın fiyatı

GRAM ALTIN NE KADA

Alış: 387 lira
Satış: 390 lira

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Alış: 628 lira
Satış: 641 lira

YARIM ALTIN NE KADAR

Alış: 1.256 lira
Satış: 1.282 lira

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Alış: 2.584 lira
Satış: 2.610 lira

ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ YÜKSELİR Mİ? UZMAN YORUMLARI

Geçtiğimiz haftanın son gününde kurdaki iyimserlikle eş zamanlı olarak dar bant arasında yatay hareket devam ederken, altın, artan koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları ve ekonomik toparlanma yönündeki endişeleri ons altına etki etti. Risk iştahında gözlenen gerilemeden destek bulan ons altına paralel olarak Gram Altın da yukarı yönlü hareketini sürdürdü.

Teknik açıdan, gram altının 390 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözleniyor. 387 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlarla yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 392, 395 ve 398 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile gram altındaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 387, 385 ve 382 destek seviyeleri izlenmeli.