Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Altın fiyatları düşer mi yükselir mi? 22 Mayıs altın fiyatları ne kadar? İşte cumhuriyet çeyrek altın fiyatı son durum ve uzman yorumlar

Altın fiyatları düşer mi yükselir mi? 22 Mayıs altın fiyatları ne kadar? İşte cumhuriyet çeyrek altın fiyatı son durum ve uzman yorumlar

Altın fiyatları düşer mi yükselir mi? 20 Mayıs 2020 günü, yatırımcılar yine bu soruya yanıt arama telaşında. Koronavirüs salgınına bağlı risk algısı piyasalardaki etkisini devam ettirirken, dolar ve petrol fiyatlarındaki değişimler de altın fiyatlarını etkiliyor.

ALTIN FİYATLARI DÜN NE KADARDI?

İstanbul serbest piyasada Çeyrek altın 613,00 lira, Cumhuriyet altını 2.509,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise bir önceki günkü kapanışa göre yüzde 1,31 düşüşle 377,70 liradan işlem gördü.

Peki piyasalarda bugün durum ne? Altın fiyatları düşer mi yükselir mi? 22 Mayıs altın fiyatları ne kadar? İşte cumhuriyet, çeyrek altın fiyatı son durum ve uzman yorumları:

22 MAYIS 2020 ALTIN FİYATLARI

Altın fiyatları düşer mi yükselir mi 22 Mayıs altın fiyatları ne kadar İşte cumhuriyet çeyrek altın fiyatı son durum ve uzman yorumları

GRAM ALTIN NE KADAR?

Alış: 375 lira
Satış: 378 lira

ÇEYREK ALTIN NE KADAR

Alış: 608 lira
Satış: 621 lira

YARIM ALTIN NE KADAR?

Alış: 1.217 lira
Satış: 1.242 lira

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Alış: 2.504 lira
Satış: 2.529 lira

ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ YÜKSELİR Mİ? UZMAN YORUMLARI

Küresel piyasalarda, altında kademeli bir şekilde aşağı yönde gevşeme var. Fakat bunu düşüş eğilimi olarak yorumlamak doğru değil. Piyasada riskler sürerken özellikle ABD ile Çin arasındaki belirsizlik piyasaları etkiliyor. Bu doğrultuda bu konunun önümüzdeki süreçte salgında 2. dalga endişesi ile birlikte altın üzerinde etkili olması beklenebilir.

Teknik açıdan ons altında 22 günlük 1.715 dolar seviyesinden geçiyor. Bu seviye destek konumunda, bu desteğin altına doğru sarkmalar görülmesi durumunda düşüş devam edebilir ve ana destek 1.700 dolar olarak izlenebilir. Yukarıda en yakın direnç alanı 1.732 dolar olarak öngörülebilir.