Son Dakika

Bakan Ağbal’dan “Bitcoin” açıklaması

Maliye Bakanı Ağbal, Bitcoin konusunda yaptığı açıklamada, sanal paranın uluslararası finans sistemini orta ve uzun vadede derinden etkileyeceğine işaret ederek, “Şu anda başlangıç aşamalarında ama bu alanın mutlaka kontrol alına alınması, kural ve kaidelere bağlanması lazım.” dedi.
Bakan Ağbal’dan “Bitcoin” açıklaması

Sanal para birimi Bitcoin’e yönelik tartışmalar devam ederken, hükümetten konu hakkında önemli bir açıklama geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, teknolojinin getirdiği imkanlarla bu tür yeni ödeme sistemlerinin geliştiğini ifade ederek paranın tamamen sanal niteliğe büründüğünü ve sahibinin ortadan kalkacağını belirtti.

Bakan Ağbal, şu ifadeleri kullandı:

"Uluslararası finans sistemini orta ve uzun vadede derinden etkileyecek gelişme. Şu anda başlangıç aşamalarında ama bu alanın mutlaka kontrol alına alınması, kural ve kaidelere bağlanması lazım. Bu konuda da uluslararası finans sisteminde birtakım gelişmeler mutlaka olacaktır. Türkiye de her zaman olduğu için bu gelişmelerin içinde yer alacak."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.