Son Dakika

Bakan Albayrak: Ekonomide rahatlama nisandan sonra hız kazanacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İzmir'de konuştu. Ekonomideki gelişmelere ilişkin önemli mesajlar veren Albayrak, "Ekonomide artık hep dengeli bir strateji izleyeceğiz. Ekonomide rahatlama nisandan sonra hız kazanacak" dedi.
Bakan Albayrak: Ekonomide rahatlama nisandan sonra hız kazanacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İzmir'de "Adım Adım Ekonomi-İzmir İş Dünyası Buluşması" toplantısına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada ekonomi yönetiminin geçmişte yaşananlardan ders çıkarılarak sürdürülmesi gerektiğine dikkati çeken Bakan Albayrak "Geçmişi iyi bilerek dünden gerekli dersleri alarak Türkiye'nin geleceğine emin adımlarla yürüyoruz." dedi.

Ekonomik olarak zor zamanlar yaşansa da karşılaşılan güçlüklerle mücadele konusunda en ufak bir tavizin söz konusu olmayacağını vurgulayan Albayrak "İhracat odaklı büyümeden, dev projelerden, Ar-Ge'lerden, kamu mali yapısından ve uluslararası ekonomi yönetiminin bir parçası olan Türkiye'den bahsediyoruz. Büyük bir kararlılıkla topyekün mücadelemize devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Sürdürülen mücadelenin etkisini gösterdiğini ifade eden Bakan Albayrak "Ocak ayı sonu itibarıyla 12 aylık cari denge rakamları, cari açık rakamları belki de 20 milyar doların altına düşecek. Türkiye, cari açıktan cari fazlaya geçiş dönemine hızla yol alıyor. Ekonomide rahatlama nisandan sonra hız kazanacak." diyerek ekonomide olumlu gelişmeler olacağının müjdesini verdi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.