Son Dakika

Bakan Albayrak: KOBİ'lere 20 milyar TL'lik kredi desteği sağlanacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ'leri rahatlatacak Kredi Destek Paketi'nin ayrıntılarını açıkladı. Destek paketi kapsamında KOBİ'lere toplamda 20 milyar TL'lik kredi sağlanacak, 6 ay geri ödeme yapılmayacak.
Bakan Albayrak: KOBİ'lere 20 milyar TL'lik kredi desteği sağlanacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ Değer Kredisi tanıtım toplantısında konuştu.

Son 3-4 ayda yaşanan süreç ve bunun çıktılarının dengelenme sürecinin adım adım devam ettiğini belirten Bakan Albayrak, "Enflasyon, kur, faiz ve CDS primlerinde sağladığımız iyileşme ile 2018 hedeflerimizi tutturduk, 2019 motivasyonumuzu üst seviyeye taşıdık." dedi.

Albayrak, "Başta imalatçı ve ihracatçılarımız olmak üzere yıllık cirosu 25 milyon TL'nin altında olan KOBİ'lere uygun şartlarda finansman sağlıyoruz." dedi.

20 MİLYAR TL'LİK DESTEK PAKETİ

KOBİ Değer Kredisi Destek Paketi'ne 13 bankanın katıldığını söyleyen Bakan Albayrak, "Toplam 20 milyar liralık paketin tüm KOBİ'lerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 6 ay kredi geri ödemesi yapılmayacak. Aylık faizi yüzde 1,54. İmalat ve ihracat sektöründeki firmalara 1 milyon lira, diğer sektörlere ise 500 bin lira kredi verilecektir. KOBİ Değer Kredi paketinin Hazine'ye etkisi yoktur." ifadelerini kullandıç

HANGİ BANKALAR DESTEK VERECEK?

KOBİ'lere kredi desteği paketine Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, TEB Bankası, Vakıf Katılım, Yapı Kredi,Alternatif Bank, Ziraat Katılım, Al Baraka olmak üzere 13 banka destek veriyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.