Son Dakika

Bakan Albayrak'tan enflasyon değerlendirmesi | Düşüş trendi sürüyor

Haziran ayı enflasyon rakamlarını değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Enflasyonda düşüş trendi sürüyor. Haziran rakamlarıyla yıllık hedefimizin altına geldik" dedi.
Bakan Albayrak'tan enflasyon değerlendirmesi | Düşüş trendi sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından, TÜİK tarafından açıklanan haziran ayı enflasyon rakamları konusunda değerlendirmede bulundu.

Tek haneli enflasyon hedefi

Enflasyonda düşüş trendinin sürdüğüne ve haziran ayına ilişkin enflasyon rakamlarıyla yıllık hedefin altına inildiğine işaret eden Albayrak, "Gıda tarafındaki kazanımlarımızı özellikle yapısal adımlarımızla koruyacak ve önce tek haneli enflasyonları görecek, ardından yılı hedeflerimizin altında bir oranda kapatacağız." değerlendirmesinde bulundu.

İnfografik de yayınladı

Albayrak'ın paylaşımında enflasyon rakamlarının geldiği seviyeye ilişkin infografiğe de yer verildi. Görselde, "Dengelenme sürecinin pozitif katkısıyla enflasyonda Temmuz 2018 seviyelerinin altına düşüş sağlandı." ifadesi kullanıldı. 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.