Son Dakika

Bakan Albayrak'tan enflasyon yorumu: Önemli bir gerileme oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün açıklanan enflasyon verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Albayrak, çekirdek enflasyondaki düşüşe dikkat çekti.
Bakan Albayrak'tan enflasyon yorumu: Önemli bir gerileme oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaz aylarında gıdada sağlanacak düşüşle enflasyonda hedeflerin tutacağını Twitter'dan açıkladı. Bakan Berat Albayrak enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulundu. 

İşte Bakan Albayrak'ın tweeti:

"Yıllık enflasyon yüzde 19,71’den 19,50’ye geriledi. Ayrıca çekirdek enflasyonda da yıllık yüzde 17,53’ten 16,30’a önemli bir gerileme oldu. Bu gelişmeler, yaz aylarında özellikle gıdada sağlanacak düşüşle, hedeflerimizi tutturacağımızı gösteriyor."TAZMİNAT ÇALIŞMLARI DEVAM EDECEK

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019" kapsamında açıkladığı fon sistemiyle kıdem tazminatı, çalışma hayatının gündemine tekrar geldi.

Hükümetin Yeni Ekonomi Programı'nda yer alan ve Bakan Albayrak'ın yeni bir sistem açıklamasıyla yeniden başlayan kıdem tazminatı tartışmaları, hükümet, işçi ve işveren temsilcilerinin gelecek günlerde bir araya geleceği toplantıyla farklı bir boyuta taşınacak.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.