Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bakan Çelik Türk-İş’i ziyaret etti

Bakan Çelik Türk-İş'i ziyaret etti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) ile önemli reformlara imza attıklarını belirterek, “Sosyal güvenlik reformu, iş güvenliği, iş sağlığı güvenliği ve sendikal mevzuatlar başta olmak üzere önemli düzenlemeleri hep birlikte diyalog içerisinde gerçekleştirme imkanımız oldu” dedi.

Çelik, Türk-İş’i ziyaret etti. Ziyarette, AB-Türkiye Karma İstişare Komitesi (KİK) Eş Başkanlığı devir teslimi dolayısıyla, mevcut başkan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve görevi devralan yeni eş başkan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da bulundu.

Türk-İş’in 22.nci Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkan seçilen Ergün Atalay’a ve sendika yönetiminde yer alanlara başarılar dileyen Çelik, konfederasyonun Türk işçi hareketi için çok önemli olduğunu söyledi.

Çelik, 6 yıl süren Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde de Türk-İş ile son derece düzeyli ve güzel iletişim içinde bulunduklarını belirtti. Türk-İş ile önemli reformlara imza attıklarını hatırlatan Çelik, “Sosyal güvenlik reformu, iş güvenliği, iş sağlığı güvenliği ve sendikal mevzuatlar başta olmak üzere önemli düzenlemeleri hep birlikte diyalog içerisinde gerçekleştirme imkanımız oldu” diye konuştu.

– Yeni KİK Eş Başkanı Hisarcıklıoğlu

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Atalay’a görevinde başarılar dileyerek, “Türk-İş ile barış ortamı içerisinde diğer sendikalarımızla, memur sendikalarımızla beraber çok başarılı bir dönem geçirdik. İnşallah önümüzdeki dönemde Türkiye’nin barışına katkı sağlayacak işlerle beraber birlikte olacağız” ifadelerini kullandı.

KİK Eş Başkanlığı görevini devraldığına değinen Hisarcıklıoğlu, 2 yıl boyunca özellikle AB’deki sosyal paydaşlarla gelişmeler konusunda çalışacaklarını anlattı.

Çelik’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğu yıllarda Türk iş ve işçi dünyasına yaptığı katkıları anımsatan Hisarcıklıoğlu, getirdiği barış ve huzur ortamından dolayı Çelik’e teşekkür etti.

– “Gözüm arkada değil”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise “17. fasıl önemliydi. Bundan sonra iş alemi, esnaf ve sanatkar Avrupa ülkelerine vizesiz geçecek. Bu bizim için önemliydi. Bir görevi devretmek kadar zor bir şey yok ama gözüm arkada değil” diye konuştu.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da tebrikler dolayısıyla konuklarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Bakan Çelik, KİK Eş Başkanlığı çalışmaları dolayısıyla Palandöken’e plaket takdim etti.

Palandöken de KİK faaliyet raporunu, Hisarcıklıoğlu’na teslim etti.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!