Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bakan Tüfenkci:Halciler vatandaşı düşünmeli

Bakan Tüfenkci:Halciler vatandaşı düşünmeli

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hal esnafından fiyatları belirlerken vatandaşı düşünmelerini isteyerek, “Hal esnafı Rusya krizini bahane edip fiyatları artırmamalı” ifadesini kullandı. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Tüfenkci, Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Konfederasyonu Başkanı Yüksel Tavşan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. 

Rusya ile yaşanan gerilimden etkilenen hal esnafının sorunlarını dinleyen Tüfenkci, halcilerin yaşadığı sorunların çözümü ve mağduriyetlerinin telafisi için hükumetin seferber olduğunu kaydetti. Son gelişmeler nedeniyle hiçbir üretici ve ihracatçının mağdur edilmeyeceğinin altını çizen Tüfenkci, bu konunun Bakanlar Kurulu’nda da değerlendirildiğini söyledi.

Tüfenkci, “Halciler fiyatları belirlerken vatandaşı düşünmeli. Hal esnafı Rusya krizini bahane edip fiyatları artırmamalı” çağrısında bulundu.

Etiketler