Son Dakika

Bakan Turhan açıkladı! Online tanzim satışı başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, sebze ve meyve fiyatlarındaki fahiş artışın önüne geçmek için faaliyete geçirilen tanzim satışlarının online olarak da yapılacağını duyurdu.

Bakan Turhan açıkladı! Online tanzim satışı başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, online tanzim satışlarının başlayacağını açıkladı. 

Bakan Turhan yaptığı açıklamada, sebze ve meyve fiyatlarındaki artışı önlemek için faaliyete geçirilen tanzim satışlarının yakın zamanda, Türkiye'nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com'da başlayacağını belirtti.

"VATANDAŞLARA PTT KARGO ULAŞTIRACAK"

Bakan Turhan şu ifadelerini kullandı:

"Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteği ve PTT AŞ güvencesiyle başlatılan bu proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşımıza ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. www.epttavm.com internet adresinde e-Tanzim olarak hizmete sunulan meyve ve sebzeler tanzim fiyatları ile satılırken, tüm ürünler PTT Kargo ve Lojistik aracılığı ile güvenle vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır. Vatandaşlarımızın tanzim noktalarında sıra beklememesi, sebze ve meyvelerini uygun şartlarda ucuz olarak alabilmeleri için Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com olarak sorumluluk üstlendik. Vatandaşımıza ekstra ücret yansımaması ve uygulamada avantajların artırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte çaba içerisindeyiz. e-Tanzim uygulamamamızın süratle başlatılması için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz"

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.