Son Dakika

Bakan Varank: KOBİ'lere 10 milyon TL destek verilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "İş Birliği Destek Programı" ile teknoloji düzeyi yüksek KOBİ'lere, büyük işletmelerle iş birliği yapması halinde 10 milyon TL'ye kadar destek sağlanacağını açıkladı.
Bakan Varank: KOBİ'lere 10 milyon TL destek verilecek

Geçen hafta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın KOBİ'lere 20 milyar TL'lik destek paketi sağlanacağını açıklamasının ardından bir müjdeli haber de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan geldi. Bakan Varank, "İş Birliği Destek Programı" ile ilk kez teknoloji düzeyi yüksek KOBİ'lere, büyük işletmelerle iş birliği yapması halinde 10 milyon TL'ye kadar destek sağlanacağını açıkladı.

YENİ GİRİŞİMCİYE 360 BİN TL

Girişimciliği Geliştirme Destek Programını yüksek teknolojiye uyarladıklarını belirten Bakan Varank, "Yeni girişimciye 360 bin TL’ye kadar kaynak sağlayacağız." dedi. Varank, "Teknoyatırım Destek Programını ise hazırlıklarını sürdürdüğümüz Uçtan Uca Yerlileştirme Programı şemsiyesi altında çalıştırarak ülke ekonomimizin önceliklerine göre hayata geçireceğiz" diye konuştu.

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.