Son Dakika

Bankalar Birliğinden açıklama: Kulüplerin borcu silinmeyecek

Türkiye Bankalar Birliği'nden (TBB) yapılan açıklamada, futbol kulüplerinin borçlarının silinmesi veya piyasa normlarının dışında fiyatlama yapılmasının söz konusu olmadığı belirtildi.
Bankalar Birliğinden açıklama: Kulüplerin borcu silinmeyecek

Türkiye Bankalar Birliğinden (TBB), futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının güçlendirilmesine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının bir bütünlük içinde yönetilmesini amaçlayan bir çalışmanın ilgili taraflarla iletişim içinde yapılmakta olduğu, bunun Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve TBBtarafından 27 Aralık 2018'de kamuoyuna duyurulduğu anımsatıldı.

KULÜPLERİN BORÇLARI SİLİNMEYECEK

Futbol kulüplerinin borçlarının bir bankaya devredilmesinin söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, "Yeniden vadelendirme ve yapılandırmada, borçların silinmesi veya piyasa normlarının dışında fiyatlama yapılması söz konusu olmayacaktır." denildi.

Açıklamada, "Sıkı mali kriterler getiren bu çalışma futbol kulüplerine yeni kredi kullandırımı anlamına da gelmemektedir." ifadesine yer verildi.

MALİ BÜNYENİN GÜÇLENDİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMA YAPILACAK

Açıklamada, çalışma ile mali bünyenin güçlendirilmesi ve futbol kulüplerinin çağdaş bir yapıda faaliyet göstermelerini temin edecek kuralların ve ilkelerin  çerçevesinin belirleneceği belirtildi.

Bu projenin, TFF'nin liderliğinde, TBB'nin de iştiraki ile futbol endüstrisinin sürdürülebilir bir performans içinde gelişimini mümkün kılacak yapıya kavuşturulmasına yönelik ilgili tüm tarafların dahil olduğu bir çalışma olduğu vurgulanan açıklamada, TFF Başkanı ve TBBYönetim Kurulu Başkanı'nın birlikte bugün saat 20.00'de a Spor kanalında yapılacak yayında çalışmaya ilişkin detayları paylaşacakları ifade edildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.