Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Berat Albayrak’tan dar gelirliye konut müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Asgari ücretle, dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak bir modelin finansman alt yapısını hazırladık" dedi

Berat Albayrak’tan dar gelirliye konut müjdesi

Türkiye için değişim başlıyor’ sloganıyla başlatılan iş dünyası ile buluşma programları kapsamında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Samsun’da önemli açıklamalarda bulunuyor.

Berat Albayrak konuşmasında, “Birileri son 15 ay içerisinde ülkemizi kur ve enflasyon sarmalına almak için her yolu denedi.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakan Albayrak’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

“6 SENEDİR ÜLKEMİZİ KUŞATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“Büyük bir ihracat potansiyeline sahip liman şehri ve milli mücadele ruhumuzun burada atıldığı güzel Samsun’umuza bizi davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Yaklaşık 6 senedir ülkemiz çok yoğun kuşatmayla mücadele veriyor. Gezi, 17-25, çukur eylemleri, kanton girişimler, 15 Temmuz darbe girişimi. Hiçbiri birbirinden bağımsız değildi. Hepsinin esas amacı milletimizin birliğine kast etmekti.

Ekonomik konularda, tehditlerin dozunu çıkarabilecekleri en yüksek düzeye çıkararak son 15 ayda yaşadığımız süreçte şahit olduk. Kur ve enflasyon sarmalına birileri almak için her yolu denedi. Son bir yılda 3 büyük kur atağı yaşadık. Birileri enflasyonu kontrol edilemez noktaya getirmek için çaba sarf ettiler.

“TEK HANELİ YAŞAYACAĞIMIZ SÜRECE GİRECEĞİZ”

Barış Pınarı operasyonunda da enteresan süreçler yaşadık. Enflasyonla mücadele ortada. Enflasyonla topyekün mücadele diyerek son bir yılda geldiğimiz noktada TÜFE’de yüzde 8, ÜFE’de yüzde 1.70 seviyelerine inerek tarihi netice ortaya koyduk. Yılsonu hedefimiz 12’lerin altında gerçekleşerek yılı kapatacağız. Düşük tek haneleri çok hızlı şekilde yaşayacağımız sürece gireceğiz. Enflasyon daha da iyi olacak, bu daha başlangıç.”

“HER YIL 100 BİN VATANDAŞIMIZ EV SAHİBİ OLACAK”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: “TOKİ’nin de içinde yer alacağı, her yıl en az 100 bin vatandaşımızı ev sahibi yapacak bu modelin tüm ayrıntılarını, evlerin modellerini, şehirleri, uygulama şartlarını bu ay bitmeden Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde özel bir programla vatandaşlarımıza anlatacağız.”

Albayrak: “Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finasman altyapısını tamamladık.

“TÜRKİYE KİMSEYE EL AÇMADI”

Toplasanız 15-20 kişi olan ve dedikleri hiç bir şekilde tutmayan kişilere rağmen, çok önemli bir performans ortaya koyduk, bu söylemi takınanların bir kısmı siyasi, bir kısmı ticari, bir kısmı istihbari saikle birilerinin amacına hizmet ettiler. Türkiye kimseden bir kuruş almadı ve kimseye el açmadık.

15 aylık olağanüstü dönemi tahminlerden çok daha az hasarla, çok daha az bir sürede, çok daha iyi bir şekilde geride bıraktık. Türkiye olarak güçlü bilançomuzu devam ettiriyoruz. Genel yönetim borç stoğu yüzde 30,2 oranına sahip olarak dünyadaki en iyi ülkelerden bir tanesiyiz.

“82 TON ALTINI EKONOMİYE KAZANDIRDIK”

Bu yıl 82,3 ton altını ekonomiye kazandırdık. Ekonomik aktivitedeki toparlanma öne çıkıyor. Eylül ayında 4A kapsamındaki toplam sigortalı sayısı 431 bin kişilik artış gerçekleştirdi.

Kaynak : A HABER

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Nazım KARAMEHMET

    Dar gelirli insanları ev sahibi yapmak demek, maaşına en az %30 zam yapmış demektir.Kazandığı özgüven de cabası.

Yorumları Gör (1 Yorum)