Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Berat Albayrak’tan gençlere müjde! 1 Milyon Yazılımcı projesinde yeni avantajlar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamuda ve özel sektörde yazılımcı ihtiyacına karşılık verecek olan 1 Milyon Yazılımcı Projesi'ne ilişkin gençlere 3 önemli müjde verdi.

Berat Albayrak’tan gençlere müjde! 1 Milyon Yazılımcı projesinde yeni avantajlar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 1 milyon yazılımcı projesine katılan aktif kullanıcılar için yeni açıklamalarda bulundu. Başvuru sayısının 1 haftada 451 bine ulaştığı projede aktif kullanıcı sayısı 334 bin 794 kişiyi bulurken, özgeçmiş dolduran kişi sayısı ise 139 bin 290 kişi oldu.

GENÇLERE 3 YENİ AVANTAJ!

Bakan Albayrak, proje kapsamında portaldan eğitim alan her öğrenciye her ay 6 GB internet kotasının verileceğini duyurdu.

Albayrak, ikinci müjdeyi e-devlet şifresi edinemeyen ya da 15 yaşından küçük olan kullanıcılar için verdi. Platformu kullanamayan öğrenciler için yeni bir giriş eklemi geliştirildiğini söyledi.

Albayrak, son olarak eğitim esnasında öğrencilerin sormak istediği soruların cevaplarını bulabileceği canlı oturumlar başlatıldığını açıkladı.

Albayrak cümlelerine şöyle devam etti;

Gençlerimize dünya ile rekabetimizi güçlendirecek katma değerli ve ihracata dayalı üretim hedeflerimize katkı sunacak yeni projelerimizi de yakın dönemde açıklayacağız. Ülkemizi büyük ve güçlü Türkiye idealine ulaştıracak olan siz gençlerimizsiniz.”

İŞTE PROJENİN DETAYLARI

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 1 Milyon Yazılımcı Projesi kapsamında, kamuda ve özel sektörde, bilgi teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyenlerin öz geçmişlerinin toplanacağı bir havuz oluşturuluyor.

İşverenler, proje kapsamında kimin, hangi eğitimi, kaç puanla bitirdiğini görüp kendilerine en uygun adayı seçebilecek.

Uygulama, sektörlerin yazılımcı ihtiyacına karşılık verirken, projeye dahil olan vatandaşların öz geçmişlerinin dijital ortamda erişilebilir olması da amaçlandı.