Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyatlara gerekirse ayar çekeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sebze fiyatlarındaki artışa ilişkin yaptığı açıklamada, "Fiyatlara ayar çekme kararı aldık, gereken adımları atacağız. Gıdayı üreticiden tüketiciye aracı olmadan ulaştırma gayreti içinde olacağız." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyatlara gerekirse ayar çekeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Sebze fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için bazı tedbirler alacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyatlar üzerinden fırsatçılık yapan CHP'nin hüsrana uğrayacağını söyledi. Erdoğan, "Üreticiden tüketiciye kadar, arada bu komisyoncular var ya, vurgunu bunlar vuruyor. Herkes karını alıyor. Bu işte farklı adımlar atmak suretiyle üreticiden çıkıp tüketiciye gelen süreci sağlamak gayreti içinde olacağız. Her şeyde bu fiyatlara gerekirse ayar çekme kararını aldık, adımlarımızı atacağız." ifadelerini kullandı.

"FİYATLARA GEREKİRSE AYAR ÇEKECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Biberiydi, çarlistonuydu, patlıcanıydı, domatesiydi; her şeyde, biz bu fiyatlara gerekirse ayar çekme kararını aldık, adımlarımızı atacağız. Belediyelerimiz vasıtasıyla biz bu adımları atacağız. Atacağız çünkü vatandaşımıza ucuz sağlıklı ürünler vermeye mecburuz. Belediyelerde ekmek uygulamasına benzer çalışmayı sebze-meyvede de yapabiliriz."

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.