Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kredi kartı borcu olanlara müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kredi kartı borcu olanlara müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısında kredi kartı borcu olan vatandaşlara müjdeyi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü çeken vatandaşların kredi kartı borçlarının tek çatı altında toplanacağını belirterek, “Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

ELEKTRİK FATURASINI DEVLET ÖDEYECEK

“Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 KiloWatt saate kadar elektrik tüketimini devlet olarak biz üstleniyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılamış olacak.” ifadesini kullandı.

KREDİ KARTI BORCU OLANLARA MÜJDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi kartı borcu olan vatandaşlara da müjdeyi verdi. Vatandaşların mevcut borçlarını ödeyebilmeleri için yeni bir imkan sağlayacaklarını dile getiren Erdoğan, “Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak. Sonra ister 24 ay ister 60 ay vade ile aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek.” ifadelerini kullandı.

“93,4 MİLYAR LİRA KREDİ KULLANDIRILDI”

AK Parti iktidarları döneminde toplamda 1.8 milyon esnaf ve sanatkara 93,4 milyar lira kredi kullandırıldığını ifade eden Erdoğan, “2002 yılında esnafa uygulanan faiz oranı yüzde 45 iken bugün bu faiz oranı yüzde 5 seviyesine geriledi. Hazine destekli esnaf kredileri bakiyesi 2018’de 31,1 milyar liraya yükseldi. Esnafa destek 202 kat arttı. Halkbank esnaf ve sanatkarların işletme yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak. 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan olan sigorta pirim desteğini, 5 puana çıkarıyoruz.” diye konuştu.