Son Dakika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Dünyada birinci sıradayız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti iktidarları döneminde, yurt dışı uçuş noktası sayısını 60'dan 316'ya yükselttiklerini belirterek, "Geldiğimiz bu seviye ile yurt dışı destinasyon sayısında dünyada birinci sıradayız. Bu kolay değil." dedi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Dünyada birinci sıradayız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Antalya Havalimanı Alçak Seviye Rüzgar Kırılımı Uyarı Sistemi Açılış Töreni'nde, yatırımın uçuş emniyetine büyük katkı sağlayacağını söyledi. 

Milletle 16 yıldır omuz omuza kalkınma ve büyüme mücadelesi verdiklerini aktaran Oktay, milletin karşısına çıktıkları 14 seçimde "Durmak yok, yola devam" mesajını aldıklarını belirtti.

Her zaman millete hak ettiği hizmeti vermenin inancıyla hizmet ettiklerini aktaran Oktay, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin 16 yıllık kazanımları hepimiz için çok değerlidir. Türkiye, istikrarlı politikalarımız sayesinde 16 yılda 200 milyar doları aşan doğrudan yabancı yatırıma ev sahipliği yapmıştır."

Yüksek katma değerli ve nitelikli istihdam oluşturan uzun vadeli yatırımları Türkiye'ye çekmeye yönelik politikaların ileriki dönemlerde de devam edeceğini vurgulayan Oktay, bu amaçla çalışmalara durmaksızın devam ettiklerini bildirdi. 

Havacılıkta kat ettikleri mesafeyle de özellikle gurur duyduklarını anlatan Oktay, şöyle devam etti:

"AK Parti iktidarları döneminde, yurt dışı uçuş noktası sayımızı 60'dan 316'ya yükselttik. Geldiğimiz bu seviye ile yurt dışı destinasyon sayısında dünyada birinci sıradayız. Bu kolay değil. 16 yılda havalimanı sayısını 22'den 56'ya çıkardık. Toplam uçak sayımız 2002'de 150'lerdeydi. Şimdi ise 500'ün üzerine çıktı. Havacılık sektörünün cirosu 2,2 milyar dolardan 25 milyar dolar seviyesine yükseldi. Tüm bunların sonucunda sadece belli çevreler değil, üreticisiyle, işçisiyle, esnafıyla, çiftçisiyle, ihracatçısıyla, sanatkarıyla, kamu kesimiyle 81 ilimizle 82 milyonun tamamı kazanmıştır."

16 YILDA 40 MİLYAR LİRA YATIRIM 

Son 16 yılda Antalya'ya 40 milyar lira yatırım yapıldığına değinen Oktay, sosyal yardımlarla da Antalyalıların yanında olduklarını, ihtiyaç sahibi vatandaşlara 2,5 milyar lira tutarında sosyal yardım sağlandığını ifade etti.

Antalya'nın sadece turizm alanında değil tarım alanında da başı çeken illerden biri olduğunu vurgulayan Oktay, bereketli toprakları ile bir tarım şehri olan Antalya için baraj ve göletlerin son derece önemli olduğunu söyledi.

199 BİN DEKAR ZİRAİ ARAZİ DAHA SULAMAYA AÇILACAK

Son 16 yılda inşa ettikleri sulama tesisleriyle Antalya'da 472 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtıklarını anlatan Oktay, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalyalı çiftçilere 199 bin dekar zirai arazinin daha sulamaya açılacağının müjdesini verdiğini anımsattı. 

SULAMA SUYUNA ÜCRETSİZ ELEKTİRİK

Antalyalı çiftçilere toplam 1,1 milyar liralık tarımsal destek verildiğini dile getiren Oktay, çiftçiye sulama suyunda ücretsiz elektrik vaatlerini de gerçeğe dönüştürdüklerini bildirdi.

 “TÜREL'İN, ANTALYALILARIN DESTEĞİNİ ALACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUM"

Türkiye'nin ve Antalya'nın 16 yıldır elde ettiği kazanımların devam etmesi açısından 31 Mart yerel seçimlerinin önemli bir dönüm noktası olduğuna işaret eden Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yerel seçimlerden sonra önümüzde yaklaşık 4,5 yıllık kesintisiz ve güçlü bir icraat dönemi olacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin avantajlarını kullanarak belediyelerde elde edeceğimiz zaferle bu süreci en iyi şekilde değerlendireceğiz. Seçildiği her dönemde Antalya'yı tarihe, kültüre, sanata, çevreye ve tüm canlılara uygun şehircilik anlayışıyla buluşturan Sayın Menderes Türel'in, 31 Mart'ta da Antalyalıların desteğini alacağına yürekten inanıyorum. Güzel Antalya en iyi hizmete ve gönül belediyeciliğine layıktır. 'Memleket işi gönül işi diyerek' durmadan dinlenmeden çalışmaya devam edeceğine inandığım Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'e ve Cumhur İttifakı'nın tüm ilçe belediye başkan adaylarına başarılar diliyorum."

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.