Son Dakika

Dar virajda olan otomobil sektörüne tanzim satış modeli

Müşterinin büyük kısmı daha ulaşılabilir araç istediklerinin belirten TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, “Biz de tanzim yaptık. 65 bin liralık arabamız yok satıyor” dedi.
Dar virajda olan otomobil sektörüne tanzim satış modeli AA

İlk üç ayın lideri olduğunu söyleyen TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, iç pazarın büyütülmesinin gerektiği belirterek “15-20 yıl sonra ilk üç ayda pazar lideri olduk. 65 bin liraya sattığımız araba yok satıyor. Biz de tanzim yapıyoruz. Müşteri daha ulaşılabilir araç istiyor. Pazarı büyütmemiz lazım ki daha nitelikli ürün üretilsin” dedi.

DARALMA YILIK İLK AYINDA YÜZDE 52.2

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, yılın ilk iki ayındaki daralma ise yüzde 52.2 oldu ve satışlar 39 bin 248'e geriledi. Otomobil ve hafif ticari araç kırılımına bakıldığında, Şubat ayında otomobil satışları geçen yıla göre yüzde 46.5 düşüşle 19 bin 205 adede indi. Hafif ticari araç satışları ise yüzde 49 düşüşle 5 bin 670 adet oldu.

ENDÜSTRİ 4.0 PERSONEL EĞİTİMLERİ VERİLECEK

MEB'in açıkladığı '2023 Eğitim Vizyonu' kapsamında mesleki ve teknik eğitimin mükemmelleştirilmesi için çalışmalarına devam ederken BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, BUSİAD’ın geleceğini hazırlamak için genç ve de özellikle genç kadın üye alımına önem veridiğini söyledi. mesleki eğitim, üniversite sanayi işbirlikleri ve Ar-Ge mühendisi yetiştirme programlarının yanı sıra şimdi de Endüstri 4.0 personel eğitimleri verileceğini ifade etti.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.