Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Doğu Perinçek: Türkiye üretim devriminin eşiğinde!

Doğu Perinçek: Türkiye üretim devriminin eşiğinde!

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, İzmir’de bir otelde Çin’in Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ataşesi Li Qian ile birlikte ‘Üretimde Atılım Amacıyla Çin İle İşbirliği Olanakları’ konulu toplantı düzenledi. 

Toplandıtda söz alan Perinçek, Türkiye’nin üretim güçlerini uygun teknolojiler kullanarak seferber etmesi gerekliliğini dile etirde. Ülke gündeminin zorluklarını yenmek durumunda olduklarının altını çizen Perinçek, “İddialı bir söylem olacak ama Türkiye üretim devriminin eşiğindedir. Üretmenin yolunu bulacağız. Yol yoksa biz yol açacağız” şeklinde konuştu.

Asya’ya işbirliği mesajları

Dünya ekonomisinin ağırlığının Asya’ya kaydığına dikkati çeken Perinçek, “Teknolojik gelişmenin ve buluşların kıtası artık Asya’dır. Çin ve Hindistan ekonomileri büyüdüğü için dünya ekonomisi büyüyor” dedi.

Türkiye ve Çin’in ekonomik, siyasal ve kültürel açıdan birbirine yakın olduğunu dile getiren Perinçek, Türkiye ve Çin’in yeni dünyanın kuruluşuna önderlik eden ülkeler arasında olduklarını ifade etti. 

Türkiye’yi üretim üssü yapabiliriz

Ekonomi ve güvenliğin aynı anlama geldiğini belirten Perinçek, sözlerini şöyle tamamladı: “Vatan ve enerji güvenliğimizi sağlamanın yolu Asyalı komşularımızla el birliği yapmaktan geçer. Türkiye’yi el birliğiyle bir üretim üssü haline getirebiliriz. Çin ile üretim ve güvenlik hedefli bir dostluk fırsatı önümüzdedir.”