Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Dolar düşer mi yükselir mi? 25 Mart 2020 dolar ne kadar oldu? Dolar uzman yorumları

Dolar düşer mi yükselir mi? Döviz fiyatlarındaki hareketlilik hafta ortasında, yatırımcıların dikkatli takibinde. Özellikle "Dolar fiyatı ne olacak?" sorusuna yanıt aranıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle risk algı yüksek seviyede seyrederken dolarda sert çıkışlar yaşanmıştı. Ancak son iki günde bu yükseliş durmuştu. Peki dolar düşer mi yükselir mi? 25 Mart 2020 dolar ne kadar oldu? İşte bugün dolar, euro, sterlin fiyatları.

Dolar düşer mi yükselir mi? 25 Mart 2020 dolar ne kadar oldu? Dolar uzman yorumları

Koronavirüs salgının dünya genelinde risk algısını en yüksek seviyede tutması doların özellikle gelişmekte olan ülkelerin para birimlerine karşı büyük değer kazanmasına yol açmıştı. 6,3380 ile son 9 ayın rekorunu kıran doların bu yükselişinin ne kadar süreceği ise yatırımcıların ve analistlerin en merak ettiği konu haline gelmişti.

DOLAR GEÇEN HAFTA NE KADARDI?

Geçtiğimiz hafta ciddi talep artışı nedeniyle sürekli yükselen dolar, haftayı 6,5658’den noktalamıştı. Son iki günde ise dolar küçük düşüşler sergiledi.

Peki yeni süreç nasıl işleyecek? Dolar düşer mi, yükselir mi? 25 Mart 2020 dolar ne kadar oldu? İşte bugün dolar, euro, sterlin fiyatları ve dolar uzman yorumları:

25 MART 2020 DOLAR NE KADAR OLDU?

ABD Merkez Bankası’nın (FED) sınırsız tahvil alım programı sonrası küresel ölçekte etkilenen dolar dün 6,3917’ye kadar geriledi. Dolar gün sonunda da yüzde 2’den fazla düşerek 6,4203’ten kapandı.

Dolar bugüne ise yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışın yaklaşık yüzde 0,3 üzerinde 6,4025’ten alıcı buluyor.

EURO NE KADAR?

AB para birimi euro yüzde 0,4 artışla 6,9330’ten işlem görüyor.

STERLİN NE KADAR?

Çıkışta olan sterlin ise bugün yüzde 0,9 yükselişle 7,5806’dan satılıyor.

DOLAR DÜŞER Mİ YÜKSELİR Mİ? UZMAN YORUMLARI

Bugün ABD vadeli endekslerin hafif satıcılı olduklarını görülüyor. Diğer bir deyişle piyasalardaki aynı pozitif ivmenin bugün sürmediği izleniyor. Gelen haberlere göre ABD Senatosu tarafından onaylandığı söylenen yaklaşık 2 trilyon dolarlık kurtarma paketinin piyasalara olumlu etki göstermesi bekleniyor.

Bu çerçevede dolar için 6.47 – 6.52 seviyelerinin gün içi direnç olarak izleneceği, olası düşüş için ise 6.39 – 6.33 seviyelerinin destek olarak kullanılacağı söylenebilir.

25 MART 2020 DÖVİZ FİYATLARI

Dolar düşer mi yükselir mi 25 Mart 2020 dolar ne kadar oldu Dolar uzman yorumları