Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Emeklilerin bayram ikramiyesi bu hafta ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin bu hafta ödenmesi bekleniyor.

Emeklilerin bayram ikramiyesi bu hafta ödenecek

Koronavirüs salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında oluşturulan Ekonomik İstikar Kalkanı paketine göre, emeklilerin bayram ikramiyelerinde erken ödeme kararına gidildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, SSK’lıların 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur ile Emekli Sandığı emeklilerinin de 11 Nisan’da bayram ikramiyesi alacağı belirtildi.

KİMLER, HANGİ TARİHTE ALACAK?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Buna göre ikramiyeler, 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre 17-18-19 olanlar için 7 Nisan; 20-21-22 olanlar için 8 Nisan; 23-24 olanlar için 9 Nisan, 25-26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek. Yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan tarihleri arasında ödenecek.” ifadelerini kullanmıştı.

65 YAŞ ÜSTÜNE EVDEN ÖDENECEK

Emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş üstü vatandaşlara da ikramiyelerinin, istekleri halinde, SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerinde teslim edildiğini vurgulayan Selçuk, şunları söylemişti:

“Evden çıkmamaları için hizmeti yaşlılarımızın kapısına götürüyoruz. Biz sizler için gece gündüz çalışıyoruz. Mesafelerimiz sizleri koruyabilmek için. Evde kalın, hizmeti kapınıza getirelim. ‘Hayat eve sığar’ diyerek hep birlikte salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum.”

Kaynak : AA